Co robi kobieta, która chce ujędrnić swoje ciało? Najczęściej zmienia dietę, zaczyna uprawiać sport, ćwiczyć na siłowni. Wraz z upływem czasu skóra twarzy również wymaga ujędrnienia. Czy można jej pomóc w nabraniu formy poprzez gimnastykę mięśni? Tysiące Polek mogą już odpowiedzieć na to pytanie twierdząco.
Wraz z wiekiem cera staje się coraz bardziej wymagająca, maleje ilość włókien kolagenu i elastyny, skóra staje się cieńsza i bardziej sucha, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Czas ma wpływ również na mięśnie, które stają się słabsze, bardziej wiotkie, w związku z czym pogarsza się owal twarzy. Dotychczasowa pielęgnacja przestaje wystarczać. Jak znaleźć sposób na zatrzymanie młodości skóry? Taki, który poprawi ogólny wygląd cery, wzmocni mięśnie i sprawi, że twarz nabierze młodzieńczej witalności i blasku.

Na rynku pojawiła się technologia, która przez ostatnie trzy lata odmłodziła twarze tysięcy kobiet. Żelazko przeciwzmarszczkowe – bo o nim mowa – jest urządzeniem do masażu próżniowego i elektrostymulacji TENS. W praktyce można powiedzieć, że działa ono na twarz jak siłownia na ciało, choć od klientki wymaga się jedynie wygodnego położenia  na łóżku kosmetycznym. Charakterystyczną cechą zabiegu jest to, że podczas jego wykonywania klientka czuje pracę swoich mięśni, które są stymulowane pod wpływem przesuwania głowicy żelazka. Sam zabieg i wygląd urządzenia nie kojarzą się z prasowaniem, jednak określenie to jest w pełni adekwatne dla efektów pracy żelazka. Modeluje ono kontur twarzy, przywraca skórze jedwabistą gładkość i nadaje świeży, młodzieńczy wygląd. Gdzie tkwi sekret urządzenia i dlaczego wykorzystywane przez nie metody wiodą prym w przeciwzmarszczkowej pielęgnacji?    

Technologia, która się sprawdza

Współczesny rynek kosmetyczny roi się od wszelkich nowinek, spośród których osobie niezorientowanej w specjalistycznym słownictwie trudno jest wybierać. Innowacja goni innowację, ale tak naprawdę to czas weryfikuje, która metoda faktycznie zasługuje na uwagę i znajduje stałe miejsce w gabinetach kosmetycznych. W ciągu 3 lat swojej obecności na rynku żelazko przeciwzmarszczkowe zyskało zaufanie profesjonalistów, którzy pracują na nim w setkach salonów w całej Polsce. Przede wszystkim jednak urządzenie zaskarbiło sobie uznanie klientek, które mają ogromny wpływ na to, jak kształtują się oferty polskich gabinetów. Zarówno masaż próżniowy, jak i elektrostymulacja TENS są w kosmetyce i medycynie stosowane od dawna. Połączenie tych dwóch metod i zastosowanie ich w jednym urządzeniu w kuracji przeciwzmarszczkowej pozwoliło na przeniesienie tych zasłużonych technik na nowy grunt. Żelazko przeciwzmarszczkowe okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż wykorzystuje dobrze znane, cenione i doskonale udokumentowane metody, których skuteczność przekłada się na szybkie i widoczne rezultaty. Efekt „prasowania” zmarszczek widoczny jest po pierwszym zabiegu.

Bardzo zajęty „pracownik”

Naturalnym skojarzeniem dla prasowania są codzienne prace domowe, nie zaś specjalistyczne zabiegi w salonie urody! Kosmetyczek nie dziwią już pytania klientek o przebieg zabiegu: Zawsze odpowiadam zgodnie z prawdą, że ta metoda nie przypomina w niczym tradycyjnego prasowania. Żelazko przeciwzmarszczkowe ma dużo więcej wspólnego z zaawansowanym przyrządem do ćwiczeń, z tą różnicą, że tutaj gimnastykujemy twarz – ujędrniamy skórę, wzmacniamy mięśnie, rzeźbimy owal twarzy. - tłumaczy Anna Wnuk, kosmetolog, ekspert z salonu Abacosun w Gdyni.



Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Cera nastolatk?w

Wersja do druku