Odżywcza moc maseczki
Maseczki stosowane na skórę są w stanie poprawić jej kondycję, odświeżyć i poprawić ukrwienie i wygląd cery. Ponadto wygładzają zmarszczki i dostarczają cerze potrzebnych składników. Wiele marek kosmetycznych proponuje gotowe produkty, które nie wymagają od nas specjalnego wkładu. Stosowane zgodnie z zaleceniami faktycznie mogą dać widoczne efekty. Wiele maseczek i dermokosmetyków, które mogą przyczynić się do polepszenia naszej cery możemy także zakupić w aptece. Niejednokrotnie są one droższe, ale wiele pań docenia ich skuteczność.
Przed zastosowaniem maseczki musimy dokładni oczyścić skórę. Zmyć makijaż i zastosować peeling, by maseczka mogła lepiej się wchłonąć. Maseczkę z powodzeniem możemy nałożyć nie tylko na twarz, ale i na szyje i dekolt. Z reguły pozostawimy ją na skórze od około 5 do 20 minut. Niektórych maseczek nie musimy jednak zmywać, a jedynie pozostawić do wchłonięcia.
Jeżeli nie masz zaufania do gotowych produktów- nie musisz się martwić. Podpowiemy ci, jak przygotować skuteczną maseczkę samodzielnie w domu.
Maseczka z ogórka
To najbardziej znana maseczka, która nie wymaga od nas zbędnych nakładów finansowych czy czasowych. Wystarczy, ze pokrojonego w cienkie plastry ogórka rozłożymy równomiernie na twarzy i dekolcie. Po kilkunastu minutach ściągamy ogórka i nakładamy krem nawilżający. Dzięki ogórkowi skóra stanie się nawilżona i napięta, zbledną również wszelkie przebarwienia.
Maseczka z marchwi
Aby przygotować tą maseczkę musimy łyżkę startej na tarce marchewki wymieszać z żółtkiem jajka, łyżeczką miodu i łyżeczką twarogu. Taka mieszankę rozprowadzamy na skórę twarzy i szyi, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą. Maseczka polecana jest szczególnie do cery suchej i zmęczonej. Dzięki swoim właściwościom nadaje skórze ciemniejszy, lekko „opalony” odcień.
Maseczka z truskawek
Wystarczy rozgnieść owoce na miazgę, a nałożyć na twarz, dekolt i szyję. Posiada działanie nawilżające i odświeżające.
Maseczka z selera
Łyżkę startego na tarce selera mieszamy z żółtkiem jajka. Następnie dodajemy pół łyżeczki miodu i nakładamy na twarz i szyję. Po 15 minutach zmywamy letnią wodą. Maseczka wskazana jest przede wszystkim dla skóry odwodnionej i ze skłonnością do przesuszania.
Maseczka z porzeczek
Około 150 g niedojrzałych porzeczek rozgniatamy widelcem i dodajemy łyżkę stołową rozgrzanego miodu. Maseczkę nakładamy na twarz i po pół godzinie zmywamy ciepłą wodą. Po zmyciu skórę należy oklepać rozcieńczonym sokiem z cytryny. Maseczka ta powinna być stosowana przez osoby, które pragną pozbyć się przebarwień lub piegów.
Maseczka z dyni
Kawałek obranej dyni należy zetrzeć na tarce i taką masę nakładamy na twarz, szyję i dekolt. Spłukujemy po 20 minutach. Maseczka będzie idealna dla posiadaczek wrażliwej skóry, ma właściwości kojące.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Czworonożni terapeuci: Korzyści z posiadania zwierząt w domu
Zwierzęta w domu to nie tylko źródło radości, ale także istotny element wpływający na zdrowie i samopoczucie domowników. Ich obecność przynosi liczne
Outdoor w wielkim mieście
Czy obuwie outdoorowe zarezerwowane jest tylko na górskie szlaki, leśne dukty i zabłocone ścieżki? Oczywiście, że nie. W kolekcji ‘city&rsquo
Wygoda i elegancja w jednym – na jaką okazję wybrać marynarkę damską?
Lubisz klasyczną elegancję, a może Twoją uwagę zwracają subtelne zestawy w tak zwanym stylu biurowym? Marynarki damskie powinny mieć więc stałe miejsce
5 nieznanych szlaków pieszych na Maderze
Madera to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu wyspy są lewady
Nowy sezon? Nowe buty!
Jak połączyć styl i funkcjonalność w taki sposób, aby powstały buty, które zachwycą designem i wygodą? Na to pytanie odpowiedź zna Lee Cooper. W najn