Pierwsze dni powstania warszawskiego i dwie kryminalne historie, młody żołnierz Wehrmachtu i AK-owiec inwalida, którzy nie mają nic do stracenia…
Warszawa, lato 1944 roku, na ulicach okupowanego miasta czuje się napięcie. Do Wisły zbliżają się wojska sowieckie, hitlerowscy żołnierze z obawą patrzą na wschód. Dwaj nieznający się bohaterowie, Polak i Niemiec, ostatniego dnia lipca rozpoczynają prywatne śledztwa. Starszy strzelec Klaus Enkel usiłuje rozwiązać zagadkę samobójstwa swojego przyjaciela, a adwokat Antoni Chlebowski, członek Armii Krajowej, wyjaśnia okoliczności śmierci radiotelegrafistki. Obaj bohaterowie w swoich przełożonych mają raczej wrogów niż sprzymierzeńców i bardzo wiele ryzykują, a tymczasem w Warszawie wybucha powstanie.

Najnowszy kryminał Bartłomieja Rychtera to dynamiczna opowieść z walczącym miastem w tle. Ostatni dzień lipca łączy w sobie solidną dawkę historii, intrygującą fabułę, realizm psychologiczny i zaskakujący finał.

Z recenzji Kursu do Genewy
Ta książka imponuje na tle innych polskich kryminałów rozmachem fabularnym.

Piotr Bratkowski

Pięćset stron napięcia, inteligentnych zagadek kryminalnych, efektownych pościgów i autor debiutant.
Max Fuzowski, „Newsweek”

Aż trudno uwierzyć, że Kurs do Genewy to literacki debiut Bartłomieja Rychtera. Dobrze skonstruowana fabuła, bardzo długo ukrywająca przed czytelnikiem swoje drugie dno, świetnie zarysowane postaci, oraz sprawna narracje – to elementy, które stawiają młodego literata w jednym szeregu z popularnymi mistrzami kryminału ze Stanów Zjednoczonych.
Rafał Chojnacki

Z recenzji Złotego wilka
Autor nie tylko umie wykorzystać klasyczne, można by rzec, motywy, ale też jest w stanie wydobyć z nich intrygującą jakość.
Bernadetta Darska, bernadettadarska.blog.onet.pl

Złoty wilk pozwala odbyć podróż w czasie oraz przeżyć przygodę i na nowo przemyśleć kilka ważnych spraw. To jedna z nielicznych polskich książek, które warto mieć na swojej półce.
Karolina Górska, arenahorror.pl

Bartłomiej Rychter (ur. 1978) – pisarz, prawnik i menedżer; pochodzi z Sanoka. Jego debiutancki Kurs do Genewy (W.A.B. 2007) był nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Ukazał się przekład duński tej powieści, w przygotowaniu jest przekład niemiecki. Kolejny kryminał Rychtera, Złoty wilk (W.A.B. 2009), został doceniony przez krytyków za warsztat literacki, wierne oddanie dziewiętnastowiecznych realiów i wciągającą fabułę. Powieść ukazała się w Niemczech (2012) i otrzymała znakomite recenzje.

Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Ile kalorii ma chleb żytni

Wersja do druku