Zamrażanie tkanki tłuszczowej to popularna metoda nieinwazyjnego modelowania wybranych partii ciała. Czy zabieg jest w pełni bezpieczny i skuteczny?

Opracowana przed kilkoma laty przez amerykańskich naukowców koncepcja kriolipolizy polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, co powoduje jej uszkodzenie. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, w skutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie obumierania czyli apoptozy. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Zabieg przeprowadzany jest na niewielkich obszarach ciała, w miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się niechciane fałdki – na brzuchu, plecach czy udach. Czy pomimo zastosowania niskich temperatur taki sposób walki z niedoskonałościami figury jest bezpieczny?  

Jak przebiega zabieg?
    - Dzięki nowoczesnej formule CryotechnologyTM wykorzystywanej w zabiegach kriolipolizy możliwe jest precyzyjne określenie czasu chłodzenia, co całkowicie eliminuje ryzyko uszkodzenia skóry właściwej i naskórka, jak również wyklucza skutki uboczne w postaci zaczerwienień czy siniaków – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny aplikator, który przykładany do skóry zasysa ją i ochładza tkankę tłuszczową na wybranym obszarze. – Parametry zabiegu Cryotechnology dopasowują się do obszaru, na którym jest wykonywany. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Zabieg można wykonywać równocześnie na dwóch wybranych partiach ciała. Innowacyjne urządzenie oprócz precyzji i wysokiego bezpieczeństwa pozwala na łączenie kriolipolizy z innymi metodami wykorzystującymi drenaż
i prąd RF do modelowania sylwetki – dodaje specjalista z firmy SHAR-POL. Zamrażanie tkanki tłuszczowej nie wymaga okresu rekonwalescencji. Można je wykonać w gabinetach medycznych oraz kosmetycznych.

Efekty kriolipolizy
     Rezultaty nie są widoczne zaraz po zabiegu. Uszkodzone komórki tłuszczowe uwalniane są bowiem z organizmu stopniowo, co powoduje powolne wysmuklenie ciała. Pomimo tego, że kriolipoliza wykonywana jest bez nacięć chirurgicznych i igieł to usuwa aż do 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Aby zwiększyć jej skuteczność warto kilka razy powtórzyć cały proces, najlepiej w odstępach ok. 6 tygodni.
Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwala osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.

Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

masło kcal łyżeczka
redukcja t?uszczu

Wersja do druku