Olejowanie jest ostatnio bardzo popularnym sposobem na przywrócenie włosom dobrej kondycji i zdrowego blasku. Odpowiednio dobrany, prawidłowo aplikowany i regularnie stosowany olej może tu zdziałać cuda. W czym tkwi tajemnica skuteczności olejowania włosów…?

Przede wszystkim, oleje zawierają cenne substancje, które intensywnie odżywiają nie tylko nasze włosy, ale także skórę i paznokcie. Poza tym niektóre z nich mogą wpłynąć nie tylko na kondycję włosów na długości, lecz także przyspieszyć ich wzrost oraz znacznie ograniczyć wypadanie. Warto więc wprowadzić je do pielęgnacji, zastępując nimi nawet część tradycyjnych, drogeryjnych kosmetyków.
Do najbardziej popularnych i skutecznych olejów należą: oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olejek rycynowy, olej lniany, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, olej musztardowy, olej sezamowy... Wybór oleju jest kwestią naszych preferencji oraz skuteczności – ponieważ każde włosy są inne, ten sam olej może nie sprawdzić się tak samo u dwóch osób.

Jak możemy zastosować olej w pielęgnacji włosów?

1.    Olejowanie tradycyjne – polega na zaaplikowaniu oleju na całe włosy. Możemy go nałożyć zarówno „na sucho”, jak i „na mokro”, ważne jednak, aby wcześniej oczyścić włosy z silikonów. Przed nałożeniem oleju możemy też zaaplikować bezsilikonową odżywkę, która dodatkowo je nawilży i uelastyczni. Nie przesadźmy z ilością oleju, zwykle wystarcza około 1 stołowej łyżki produktu. Na naolejowane włosy należy następnie nałożyć czepek oraz ręcznik, aby utrzymać ciepło. Pozostawić tak na dłuższy czas (do kilku godzin), następnie spłukać szamponem nie zawierającym silnych detergentów.
2.    Olejowanie skalpu – sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy przyspieszyć wzrost włosów lub ograniczyć wypadanie. Należy wówczas wetrzeć olejek w skórę głowy i pozostawić na minimum 30 min.
3.    Olejowanie suchych włosów – u niektórych oleje świetnie sprawdzają się jako zabezpieczenie końcówek oraz dodatkowe nawilżenie włosów po umyciu. Kroplę oleju należy rozetrzeć w dłoniach i równomiernie rozprowadzić na końcach bądź od ucha w dół. Nie należy przesadzać z ilością oleju, gdyż włosy będą tłuste. Ta metoda pomaga ujarzmić puszące się, niesforne pukle i dodać im nieco blasku.
4.    Wzbogacanie kosmetyków – kilka kropli oleju możemy też dodać do maski, szamponu lub balsamu do ciała, aby wzmocnić ich działanie odżywcze i nawilżające.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Ile kalorii ma oliwa z oliwek
Ile kalorii ma oliwa z oliwek

Wersja do druku