W dniach 27-28 listopada br. w ramach promocji zdrowia psychicznego Grupa Synapsis zaprasza na cykl spotkań ze specjalistami pod hasłem "Pomoc psychologiczna dla Ciebie i Twojej rodziny".Będzie można bezpłatnie skorzystać z porady lekarz psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty, porozmawiać o problemach i trudnościach, które towarzyszą nam w pracy i w życiu prywatnym. W programie przewidziano również seminaria tematyczne dotyczące głównie problemów małżeńskich i różnych aspektów wychowania dzieci.

Celem dni otwartych jest przybliżenie możliwości jakie niesie pomoc psychologiczna, zmniejszenie obaw przed taką pomocą oraz udzielenie odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania.

Akcja "Pomoc psychologiczna dla Ciebie i Twojej rodziny" Grupy Synapsis obejmuje indywidualne konsultacje i porady psychologów, psychoterapeutów i lekarzy psychiatrów. Zaplanowane są również bardzo ciekawe seminaria tematyczne, poruszające wiele problemów, z którymi spotykamy się na co dzień.

Spotkania odbędą się w ostatni weekend listopada (27-28 listopada 2004) w godzinach 10:00-20:00 w Ośrodku Grupy Synapsis, w Warszawie, przy ul. Dembowskiego 3 m. 32. Konsultacje indywidualne i udział w seminariach są bezpłatne. Aby z nich skorzystać należy wcześniej zgłosić swój udział w poszczególnych seminariach lub zapisać się na konkretną godzinę indywidualnej konsultacji. Można to zrobić osobiście w Ośrodku lub telefoniczne pod numerami (22) 643-98-61 lub 641-70-51.

PROGRAM
Sobota, 27 listopada, 10.00-20.00:
  • Konsultacje i porady psychologów i psychoterapeutów
  • Konsultacje i porady lekarzy psychiatrów

    Niedziela, 28 listopada, 10.00-20.00:
  • Konsultacje i porady psychologów i psychoterapeutów
  • Konsultacje i porady lekarzy psychiatrów
  • Seminaria:
  • "Problemy z jedzeniem u dzieci"
  • "Rodzina z nastolatkiem"
  • "Psychoterapia grupowa - kiedy warto z niej skorzystać?"
  • "Małżeństwo i jego konsekwencje - cykle życia rodziny"

    ZAGADNIENIA PORUSZANE PODCZAS SEMINARIÓW 28 LISTOPADA:

    10.00-12.00 "PROBLEMY Z JEDZENIEM U DZIECI"
    prowadzenie: mgr Małgorzata Rymaszewska, psycholog dziecięcy
    Najważniejsze zagadnienia:
  • Niechęci do jedzenia i jej najczęstsze przyczyny z punktu widzenia psychologii dziecka.
  • Podział odpowiedzialności pomagający dzieciom i rodzicom lepiej sobie radzić podczas posiłków.
  • Jak radzić sobie z niejadkiem inaczej?
  • Kiedy dziecko się objada…Po wykładzie organizatorzy zachęcają do rozmów i wymiany doświadczeń z rodzicami.

    12.30-14.30 "RODZINA Z NASTOLATKIEM"
    prowadzenie: mgr Anna Gawkowska, pedagog i psycholog, mgr Anna Tanalska-Dulęba, psycholog
    Celem seminarium jest omówienie zadań rozwojowych stojących przed rodzicami i dziećmi w okresie dorastania.
    Najważniejsze zagadnienia:
  • Czy bunt nastolatków jest konieczny?
  • Zadania rozwojowe rodziny i dziecka dorastającego.
  • Co jest naturalną częścią okresu dorastania, a co może być objawem zaburzeń?
  • Zaburzenia i trudności psychiczne związane z okresem dojrzewania.

    Organizatorzy przewidzieli czas na pytania, dzielenie się doświadczeniami i dyskusję.

    15.00-16.00 "PSYCHOTERAPIA GRUPOWA - KIEDY WARTO Z NIEJ SKORZYSTAĆ?"
    prowadzenie: mgr Anna Gawkowska, pedagog i psycholog mgr Maja Tuszewska, pedagog i psycholog mgr Karolina Szczęsna, psycholog
    Psychoterapia grupowa jest formą terapii, która mimo iż jest prowadzona grupowo, koncentruje się na pomocy indywidualnemu człowiekowi w powrocie do zdrowia. Cechą charakterystyczną grupy terapeutycznej jest to, że każdy z uczestników może formułować, realizować i ewentualnie modyfikować swoje własne, indywidualne cele.Psychoterapia grupowa umożliwia pracę nad różnymi problemami na żywo. Jest takim rodzajem leczenia, który dostarcza bardzo wielu możliwości terapeutycznych. Pacjenci korzystający z tej formy mają do dyspozycji nie tylko dwoje doświadczonych terapeutów, lecz także pozostałych uczestników grupy razem z ich doświadczeniami życiowymi i wszystkim co niesie ze sobą obecność tylu osób. Ludzie w grupie terapeutycznej funkcjonują tak samo, jak w relacjach w swoim realnym życiu. Dzięki temu uczestnicy będą mieli możliwość identyfikacji źródła swoich kłopotów i próby modyfikacji swoich zachowań w sytuacji zaufania i bezpieczeństwa.
    Grupy Terapeutyczne prowadzone przez Ośrodek:
    1. Grupa Terapeutyczna Rozwoju Osobistego
    Przeznaczona dla osób, które mają doświadczenia trudnej bądź zerwanej więzi z rodzicem, np. z powodu uzależnienia, choroby czy odejścia rodzica. Warto, by skorzystały z niej osoby, które czują, że ta zerwana relacja nadal wpływa na ich życie, chcą lepiej rozumieć swoje doznania związane z opuszczeniem, nawiązywać satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, poznać osoby z podobnymi doświadczeniami.Grupa będzie prowadzona przy pomocy technik aktywizujących, jak psychorysunek, psychodrama, psychoedukacja, analiza genogramu itp.
    2. Poniedziałkowa Grupa Terapeutyczna
    Propozycja dla osób, które chcą zrozumieć swoje podstawowe schematy nawiązywania kontaktów i ich utrzymywania. Daje szansę na doświadczenie siebie w grupie, przeżycie niepowtarzalności własnej i innych. Pozwala na przekroczenie ograniczeń, które powstały w kontaktach z ważnymi dla nas osobami, uczy nowych, bardziej satysfakcjonujących zachowań, sposobów bycia i przeżywania. Reakcje innych uczestników grupy (tzw. informacje zwrotne) pozwalają się dowiedzieć, jak jesteśmy odbierani - co myślą i czują inni, jak przejawia się nasza osobowość. Dzieje się to w klimacie zaufania i pozwala na eksperymentowanie z nowymi zachowaniami.

    16.30-18.30 "MAŁŻEŃSTWO I JEGO KONSEKWENCJE - CYKLE ŻYCIA RODZINY"

    prowadzenie: mgr Bożena Winch, psycholog mgr Maria Szczuka, psycholog
    Życie rodzinne przechodzi przez naturalne etapy. Należą do nich: zawarcie małżeństwa, przyjście dzieci na świat, proces ich wychowania, rozstanie z usamodzielniającymi się dziećmi, emerytura, problemy wieku podeszłego i śmierć rodziców. Są to zwyczajne kryzysy, związane z naturalnymi zmianami, do których rodzina musi się przystosować. Zmuszają one rodzinę do tworzenia nowych form wzajemnych relacji. Takie przeobrażenia mogą przebiegać harmonijnie, ale bywa też tak, że stanowią trudne do przekroczenia progi w procesie rozwoju rodziny. Tematem seminarium będzie omówienie kolejnych stadiów rozwoju życia rodzinnego z uwzględnieniem komplikacji i przełomów, jakie mogą pojawić się na tej drodze.

    Bezpłatna akcja "Pomoc psychologiczna dla Ciebie i Twojej rodziny" jest znakomitą okazją do pokazania możliwości, jakie niesie pomoc psychologiczna. Celem specjalistów Grupy Synapsis jest zmniejszenie obaw ludzi przed pomocą lekarską i psychologiczną. Podczas spotkań psycholodzy i pedagodzy udzielą odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące zdrowia psychicznego, przedstawią różne rodzaje pomocy psychologicznej, zachęcą do bezpośrednich rozmów i dyskusji. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość omówienia własnej sytuacji i odpowiednich sposobów pomocy podczas indywidualnych spotkań z psychologiem lub psychiatrą

    Dodatkowych informacji udziela:
    Ewa Gajewska, Medix PR, tel. 0501 372 177, Ewa.gajewska@medixpr.pl
    Agnieszka Bąk, Grupa Synapsis, tel. 0501 260 026

    Najczęściej zadawane pytania



    Podobne artykuły:

    Psycholog Katowice
    psychoterapeuta

    Wersja do druku