Krem nawilżający do twarzy — na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Krem nawilżający do twarzy powinien stanowić podstawę pielęgnacji cery osób w każdym wieku. Produkty dostępne na rynku różnią się jednak między sobą formułą i zastosowanymi składnikami aktywnymi, dlatego są one stworzone z myślą o potrzebach różnych typów cer. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu nawilżającego do twarzy? Podpowiadamy.
Krem nawilżający do twarzy a typ cery
Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając krem nawilżający do twarzy to typ naszej cery. Skóra tłusta, mieszana czy sucha ma nieco inne potrzeby, dlatego warto wcześniej zastanowić się, z jakim typem cery mamy do czynienia. Posiadaczki skóry wrażliwej powinny szczególną uwagę zwrócić na to, aby dany produkt nie posiadał czynników drażniących, a najlepiej był hipoalergiczny.
Osoby ze skłonnością do przetłuszczającej się skóry, a więc posiadaczki cery mieszanej i tłustej, powinny sięgnąć po lekkie, niezapychające formuły, pozbawione związków komedogennych, czyli tych, które odpowiadają za tworzenie się zaskórników. W najlepszej sytuacji są osoby ze skórą normalną, ponieważ sprawdza się u nich większość dostępnych na rynku produktów.
Krem nawilżający do twarzy — na dzień czy na noc?
Krem nawilżający do twarzy warto stosować zarówno na dzień, jak i na noc. W tym celu lepiej jednak wykorzystywać dwa osobne produkty, które będą różniły się między sobą właściwościami, a także formułą. Kosmetyki na noc powinny być dużo bardziej bogate w cenne składniki odżywcze i mogą być nieco bardziej tłuste niż te na dzień.
Krem nawilżający do twarzy na dzień z kolei powinien być znacznie lżejszy, łatwo się rozprowadzać, nie zapychać porów i stanowić dobrą bazę pod makijaż. Istotne jest również, aby szybko się wchłaniał, ponieważ rano zazwyczaj nie mamy zbyt wiele czasu, aby wykonać pielęgnację i make-up. Podobna zasada dotyczy pór roku. Latem wybierajmy lekkie formuły, zimą zaś bardziej treściwe i gęste.
Krem nawilżający do twarzy a wiek
Istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając krem do twarzy, jest nasz wiek, a dokładniej potrzeby naszej skóry. Kosmetyk taki poza działaniem nawilżającym, może wykazywać również szereg innych właściwości, a więc na przykład zwalczać przebarwienia potrądzikowe, ale i wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek.
Jakie składniki powinien zawierać krem nawilżający do twarzy?
Krem nawilżający do twarzy musi posiadać substancje aktywne o udowodnionym naukowo działaniu. Podstawowym składnikiem, który powinien znaleźć się w takim produkcie, jest kwas hialuronowy, który nie tylko ma zdolność wiązania wody, ale także stymuluje produkcję włókien kolagenu. Wykazuje też właściwości regenerujące.
Kwas hialuronowy, dzięki temu, że wnika w głębsze warstwy skóry, skutecznie działa nie tylko na naskórek, ale również na przykład płytkie zmarszczki. Wśród pozostałych składników, które powinny znaleźć się w kremie nawilżającym, wymienia się kolagen, mocznik, aloes, witaminę A i E, a także oleje naturalne.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Jak wybrać najlepsze zdjęcia z dnia ślubu do wywołania? Praktyczny przewodnik dla młodych par
Dzień ślubu to moment, który zapada w pamięć na całe życie. Uwieczniony w setkach kadrów, pełen wzruszeń, uśmiechów i niepowtarzal
12 powodów, żeby zwiedzić Maderę
Uznana po raz 10 z rzędu najlepszą wyspiarską destynacją świata przez World Travel Awards, Madera pozostaje jednym z najbardziej egzotycznych kierunków eu
Niacynamid – wszechstronny składnik w dziedzinie pielęgnacji skóry
Niacynamid, znany również jako witamina B3 lub PP, stał się jednym z najpopularniejszych składników w kosmetologii. Jego wszechstronność, de
Zimowy wystrój wnętrz – jak stworzyć magiczną atmosferę na cały sezon?
Zima to niezwykły czas, kiedy wnętrza naszych domów zyskują na znaczeniu jako przestrzenie ciepła, relaksu i spotkań. To nie tylko okres Świąt Bo
Jaka praca na okres świąteczny?
Okres przedświąteczny to wyjątkowo gorący czas w roku. W związku z tym wiele przedsiębiorstw potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Z kolei znaczna częś