Dlaczego warto wybrać się na baseny termalne zimą? Te argumenty Cię przekonają
Recepta na zimową chandrę
Nie ma chyba osoby, która nie doświadczałaby uczucia zimowego przygnębienia. Wynika to z procesów chemicznych zachodzących w naszym mózgu, przede wszystkim zmniejszonej produkcji serotoniny oraz niedoborów witaminy D (syntezowanej ze słońca). Dodajmy do tego krótki dzień, tęsknotę za ciepłem, ciągłe noszenie grubych ubrań i wysokie zanieczyszczenie powietrza, a zyskamy gotowy przepis na zaburzenia psychiczne.
Wyjazd na baseny termalne, szczególnie w jakieś atrakcyjne miejsce (polecamy okolice Zakopanego) to świetny sposób na poradzenie sobie z zimową chandrą. Warto wiedzieć, że kąpiele w naturalnie ciepłej wodzie stymulują mózg do zwiększonej produkcji serotoniny, hamując przy tym wydzielanie kortyzolu, potocznie nazywanego hormonem stresu.
Korzyści dla zdrowia
Woda termalna to jedna z najcenniejszych i najcudowniejszych substancji występujących na naszej planecie. Ma doskonały skład, zawiera wszystkie najważniejsze składniki mineralne, a jednocześnie jest wolna od zanieczyszczeń z działalności człowieka (np. metali ciężkich).
Kontakt z taką wodą, zwłaszcza kilkugodzinna sesja w basenie termalnym, to same korzyści dla zdrowia. Mamy tutaj do czynienia z naturalną terapią wspierają ludzki układ odpornościowy, co zimą jest szczególnie cenne. Woda termalna ma również zastosowanie w terapii zaburzeń metabolicznych i hormonalnych, nadwagi, otyłości, bólów mięśniowych i stawowych, problemów z kręgosłupem czy schorzeń o podłożu reumatologicznym (w okresie bezobjawowym).
Duże wsparcie dla skóry
Woda termalna ma korzystny wpływ na zdrowie, a także na urodę. Nie wszyscy wiedzą, że kąpiele w gorących źródłach były prawdopodobnie pierwszymi w dziejach ludzkości zabiegami odnowy biologicznej i anti-aging. Rzeczywiście, woda termalna ma fantastyczne właściwości kosmetyczne, doskonale nawilżając skórę, wspierając odbudowę naturalnej warstwy lipidowej, łagodząc podrażnienia i inne dermatozy, które nasilają się w okresie zimowym.
Odpoczynek przez wielkie „O”
Kąpiel w wodzie termalnej jest niezwykle przyjemna. Temperatura wody w basenach wynosi zwykle między 30 a 38 stopni Celsjusza. Przebywanie w niej można porównać do długiej kąpieli w gorącej wannie, co samo w sobie budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia.
Jeśli więc masz już serdecznie dość zimy, czujesz ogromne zmęczenie i nie możesz się doczekać wiosny, to zajrzyj do kalendarza i zarezerwuj sobie najbliższy wolny weekend na wizytę w kompleksie termalnym – najlepiej z całą rodziną.
Które termy wybrać? Mamy swojego faworyta
W Polsce nie brakuje dziś godnych polecenia kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Przy wyborze konkretnego miejsca kieruj się kilkoma kryteriami:
- Jakością wody termalnej– im lepsza woda, tym więcej korzyści zdrowotnych przyniesie Ci kąpiel w basenach termalnych.
- Atrakcjami– warto postawić na kompleks, który oferuje coś więcej niż tylko baseny. Poszukaj obiektu, w którym dobrze będą się bawić osoby w każdym wieku, również dzieci.
- Okolicą – jeśli planujesz nieco dłuższy, na przykład weekendowy wyjazd na baseny termalne zimą, to postaw na miejsce położone w pięknej i atrakcyjnej turystycznie okolicy.
- Opcją noclegu w komfortowych warunkach– bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie się na termy z noclegiem, szczególnie jeśli dany obiekt dysponuje własnym hotelem, którego goście mają bezpośredni dostęp do strefy basenowej w cenie pobytu.
Wszystkie te kryteria spełniają Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Szczegóły na temat cen biletów wstępu oraz atrakcji term znajdziesz na stronie termybukovina.pl.
Jeśli natomiast nadal nie masz pewności, czy warto zafundować sobie wypad na baseny termalne w okresie zimowym, to więcej przemawiających za tym argumentów znajdziesz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/baseny-termalne-zima-5-powodow-by-tego-sprobowac.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Jaka praca na okres świąteczny?
Okres przedświąteczny to wyjątkowo gorący czas w roku. W związku z tym wiele przedsiębiorstw potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Z kolei znaczna częś
Dobry prawnik od nieruchomości — co powinno go cechować?
Rynek nieruchomości to obszar, w którym szczególnie ważna jest znajomość przepisów prawnych i ich praktycznego zastosowania. Każda tra
Elegancki dress code – jak dopasować ubranie do okazji
W świecie biznesu odpowiedni strój to klucz do budowania profesjonalnego wizerunku. Wybór ubrań zależy nie tylko od branży, ale także od konk
Najlepsza sukienka na wesele dla mamy: garść porad
Dzień, w którym własne dziecko bierze ślub jest wyjątkowy w życiu każdej matki. To szczególna chwila, która na zawsze pozostaje w pam
Ciasto zza oceanu na świąteczny stół – przepis na sernik nowojorski
Podobno nowojorczycy wierzą, że ich sernik (zwany tam cheesecake) był pierwszy na świecie i nikt wcześniej takiego ciasta nie robił. Jakkolwiek było, war