Vicki Nelson, w wyniku postępującej ślepoty odchodzi z policji i zostaje prywatnym detektywem. Przypadkiem staje się świadkiem krwawego morderstwa przeradzającego się w serię zabójstw. Media grzmią o wampirze ucztującym na ulicach Toronto. Taka nagonka to już zbyt wiele dla Henry’ego Fitzroy’a – bękarta Henryka VIII, pisarza romansów i liczącego sobie niemal pięćset wiosen krwiopijcy.

„Cena krwi”, opasłe tomiszcze o szorstkiej, krnąbrnej isilnej pani detektyw, pięknym, czarującym i uwodzicielskim wampirze o błękitnejkrwi i wyśmiewanym przez wszystkich kujonie – Normanie Birdwellu, który w akciezemsty postanawia zostać panem demonów, nie do końca wiedząc, jak się z nimiobchodzić. Właśnie w oparciu o tą książkę napisany został scenariusz dodwunastoodcinkowego, pierwszego sezonu serialu „Więzy krwi” nadawanego w Polsceprzez stację AXN.

„Cena krwi” jest sympatycznym horrorem, który czyta sięszybko zarówno dzięki wciągającej fabule, jak i wyrazistym głównym bohaterom. To,co wyróżnia książkę Huff na tle innych powieści z dreszczykiem, które są „OK”,to, świetnie oddana również w serialu, gra pomiędzy trójką głównych postaci. Wksiążce chemia i emocje między nietuzinkową Vicki a dwoma rywalami – Henry’m iCellucim jest jeszcze bardziej namacalna i zawiła niż na ekranie, choć przecieżscenarzyści mieli więcej czasu na oddanie natury tego trójkąta. W wersjipapierowej jest też więcej historycznych opisów przeszłości Fitzroy’a zzachowaniem detali charakterystycznych dla epoki.

W ogólnym rozrachunku, „Cena krwi” to dobry wybór dla fanówhistorii o wampirach, kobiet nie stroniących od klimatów grozy, a przedewszystkim tych, którzy nie czekając na polską premierę książki zaznajomili sięjuż z serialem i chcą skonfrontować aktorów z papierowymi pierwowzorami. Azabawa jest przy tym przednia.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku