ROLA POLSKICH ORGANIZACJI KOBIECYCH W BUDOWANIU NOWYCH PRZESTRZENI POLITYCZNYCH PO WEJŚCIU DO UEWejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło nowe możliwości działania i mobilizacji dla organizacji feministycznych i kobiecych w Polsce. To, czy i jak te możliwości są wykorzystywane, było przedmiotem międzynarodowych badań w Polsce i w Czechach.
Opowie o nich prof. Joanna Regulska z Uniwersytetu Rutgers w USA, autorka publikacji analizujących zakres partycypacji kobiet w procesie decyzyjnym i rolę organizacji pozarządowych po transformacji ustrojowej. Prof. Regulska jest założycielką i dyrektorką programu Local Democracy Partnership na Uniwersytecie Rutgers.
Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia, w piątek, o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa.

RÓWNY STATUS PO SZWEDZKU
Szwecja jawi się nam jako niedościgniony ideał prokobiecych rozwiązań systemowych. W żadnym innym kraju kobietom nie udało się tak wiele osiągnąć - parytet, zminimalizowanie rozpiętości płacowych czy też urlopy ojcowskie.Spotkanie w eFce będzie okazją do porozmawiania z gośćmi ze Szwecji, działaczami organizacji IOGT-NTO, na temat polityki równych szans, rozwiązań legislacyjnych umożliwiających duży udział kobiet w polityce, biznesie, życiu społeczno-kulturalnym.
Spotkanie poprowadzi Anna Dudka, a odbędzie się ono 26 kwietnia, we wtorek, o godz. 19.00 w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa

Fundacja Kobieca eFKa
ul. Szczepańska 3/3, 31-011 Kraków
tel./fax: 012/ 422 69 73
e-mail: efka@efka.org.pl
https://www.efka.org.pl

Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku