Fakty i mity makijażu permanentnego
Jeśli chcesz zawsze wyglądać olśniewająco, ale często nie masz czasu na wykonanie makijażu, styl życia utrudnia Ci jego zachowanie, masz problemy ze wzrokiem, kosmetyki kolorowe uczulają cię lub po prostu chciałabyś delikatnie podkreślić naturalne piękno, pomyśl o makijażu trwałym bądź permanentnym. Makijaż trwały utrzymuje się od 3 do 5 lat. Permanentny natomiast ponad 5 lat.
Anna Stasz, laureatka Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu Permanentnego 2005, 2007 i 2008, międzynarodowy instruktor makijażu permanentnego, linergistka z gabinetu DER-MED, odpowiada na pytania związane z makijażem trwałym i permanentnym.
Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?
Makijaż trwały pomaga skorygować kształt brwi, ust oraz podkreślić wyraz oczu. Przed wykonaniem zabiegu obowiązkowo przeprowadzana jest konsultacja. Po rozmowie o przeciwwskazaniach i oczekiwaniach wykonuje się zarys kształtu makijażu. Razem z klientką decydujemy o wyborze koloru. Po pełnej akceptacji można przystąpić do zabiegu.
Czy zabieg jest bolesny?
Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Stosowane są maści oraz żele znieczulające, które w zupełności wystarczają do zniesienia dyskomfortu podczas zabiegu. Do makijażu ust stosowane jest również znieczulenie typowo stomatologiczne, wykonywać może je tylko lekarz. Zabieg makijażu wykonuje wykwalifikowana i dyplomowana linergistka. Oprócz doświadczenia jako kosmetyczka i wizażystka, osoba taka musi posiadać zdolności plastyczne. Doświadczona kosmetyczka-linergistka precyzyjnie i bezpiecznie wykonuje tego typu zabieg.
Jak długo trwa zabieg?
W zależności od rodzaju wykonywanego makijażu oraz jego miejsca zabieg trwa średnio 30-60 minut.
Jak będę wyglądała chwilę po zabiegu?
Zaraz po zabiegu makijaż wydaje się być mocniejszy i przerysowany. Pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika. Wszystko tak naprawdę zależy od sprzętu jakim wykonany był makijaż, czyli jak głęboko został wprowadzony barwik. Przy bardzo głębokiej penetracji podrażnienia są większe i powstaje strupek. Barwnik znika, czyli wyłuszcza się do 60% po pierwszym zabiegu. Po około 2 tygodniach - do miesiąca, niezbędne jest uzupełnienie makijażu, czyli wzmocnienie koloru. Makijaż utrzymuje się indywidualnie, przeciętnie od 3 do 5 lat - mówiąc o makijażu trwałym, czyli wykonywanym w naskórku. Przy permanentnym, czyli głębszym może utrzymywać się około 5 lat. Istnieje możliwość odświeżenia makijażu poprzez tzw. ponowne uzupełnienie w celu wzmocnienia efektu. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
Jakim urządzeniem wykonywany jest makijaż?
W naszych gabinetach pracujemy na sprzęcie francuskiej marki DERMOLINE służących do wykonywania makijażu permanentnego oraz pielęgnacyjnych zabiegów kosmetycznych. Jesteśmy również wyłącznym dystrybutorem tych urządzeń w Polsce.
Czy makijaż jest bardzo widoczny?
Każda klientka musi być bardzo zadowolona z uzyskanego efektu. Dlatego zazwyczaj proponuję makijaż naturalny, czyli taki, który nie zastępuje makijażu wieczorowego ani mocnego dziennego. Łatwiej wzmocnić makijaż kolorowymi kosmetykami, niż przeżywać koszmar związany z przerysowaniem, intensywnością swojego wyglądu.
Jakie pigmenty są używane?
Barwniki stosowane w gabinetach DER-MED są pochodzenie roślinnego i mineralnego. Posiadają atesty UE. Jest to bardzo ważne, ponieważ są pewne i nie tracą na wartości, czyli nie zmieniają koloru z biegiem czasu. Często ważna w tym miejscu jest cena zabiegu. Gabinety oferujące wyjątkowo niskie ceny nierzadko używają tanich barwników, słabych aparatów lub nie posiadają odpowiednich kwalifikacji. Warto zatem najpierw sprawdzić miejsce, do którego chcemy się udać, jego renomę i opinie o nim. Konsekwencje źle wykonanego makijażu mogą być naprawdę straszne.
A jeśli się nie uda?
W dobrym gabinecie nie ma takiej możliwości. Doświadczone i certyfikowane linergistki wiedzą jak wykonywać tego typu zabieg, na co uważać oraz czego unikać. Jeśli istnieje taka potrzeba możemy również naprawić makijaż źle wykonany w innym gabinecie.
Jak długo czeka się na zabieg?
W gabinecie w Krakowie, gdzie zabieg cieszy się dużą popularnością, czas oczekiwania to około tydzień.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?
Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża oraz przyjmowanie leków sterydowych. Podczas wstępnej rozmowy linergistka decyduje o możliwości wykonania zabiegu.
Gdzie mogę uzyskać dodatkowe informacje?
Informacje znaleźć można na stronie www.dermed.pl. Zachęcam do skorzystania z możliwości zadania pytania bezpośrednio ekspertowi przy pomocy formularza zamieszczonego na stronie.
Ceny zabiegu:
350 – 1000 zł
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
stomatologWersja do druku
Szukaj
Czworonożni terapeuci: Korzyści z posiadania zwierząt w domu
Zwierzęta w domu to nie tylko źródło radości, ale także istotny element wpływający na zdrowie i samopoczucie domowników. Ich obecność przynosi liczne
Outdoor w wielkim mieście
Czy obuwie outdoorowe zarezerwowane jest tylko na górskie szlaki, leśne dukty i zabłocone ścieżki? Oczywiście, że nie. W kolekcji ‘city&rsquo
Wygoda i elegancja w jednym – na jaką okazję wybrać marynarkę damską?
Lubisz klasyczną elegancję, a może Twoją uwagę zwracają subtelne zestawy w tak zwanym stylu biurowym? Marynarki damskie powinny mieć więc stałe miejsce
5 nieznanych szlaków pieszych na Maderze
Madera to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu wyspy są lewady
Nowy sezon? Nowe buty!
Jak połączyć styl i funkcjonalność w taki sposób, aby powstały buty, które zachwycą designem i wygodą? Na to pytanie odpowiedź zna Lee Cooper. W najn