Zabiegi, które bezoperacyjnie poprawiają wygląd i powstrzymują procesy starzenia, są coraz popularniejsze na rynku polskim. Gabinety kosmetyczne mają do zaoferowania wiele propozycji, dzięki którym możemy zatuszować nasze niedoskonałości. Oto kilka propozycji, które pomogą zachować zdrową i jędrną skórę, zlikwidują przebarwienia i sprawią, że będziemy wyglądać pięknie.
Mikrodermabrazja jest  zabiegiem, w którym mechanicznie, warstwa po warstiwe usuwa się  komórki naskórka. Proces odbywa się z wykorzystaniem specjalnych diamentowych ostrz ścierających. Usunięcie wierzchnich, często uszkodzonych warstw naskórka, stymuluje proces regeneracji naskórka tworząc nowe komórki. Aparat złuszcza skórę stopniowo, co jest gwarancją bezpieczeństwa i zapobiega powstawaniu blizn. Do mikrodermabrazji nie trzeba się przygotowywać, sam zabieg jest nieinwazyjny i nie powoduje uczuleń. Kompleksowa kuracja obejmuje 6 do 10 zabiegów, które przeprowadzamy w okresie około 3 tygodni. W tym czasie skutecznie regenerujemy naszą skórę sprawiając, że wygląda ona młodo i znikają z jej powierzchni przebarwienia i małe blizny. Przeprowadzane zabiegi nie wymagają zmiany stylu życia czy ograniczenia aktywności.

Przeciwwskazania to między innymi:


- zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny).
- zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa.
- zakażenia grzybicze.
- trądzik: krostkowy, ropowniczy, różowaty.
- przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry) nowotwory skórne i znamiona.






Zalety zabiegu:

- możliwość kontrolowania głębokości ścierania sprawia, że zabieg jest bezpieczny.
- pobudza produkcje kolagenu, elastyny. Likwiduje zmarszczki i uszkodzenia skóry.  
- alternatywa dla osób uczulonych na peeling chemiczny.
- eliminuje nadmierne zrogowacenie naskórka.
- przyspieszenie krążenia krwi i limfy


Zabieg IPL, zwany również intensywne źródło światła, wykonywany jest przy pomocy aparatu, który do walki z przebarwieniami wykorzystuje wiązkę światła o odpowiedniej długości fali. Wiązka jest niemal całkowicie pochłaniana przez ciemny barwnik (melanina) i zostaje zamieniona na ciepło. Poprzez podnoszenie temperatury komórek barwnikowych doprowadza się do ich zniszczenia, dzięki czemu zostaną rozjaśnione ciemne plamy barwnikowe.
Zabiegom można poddać się od 25 roku życia. Ustawienie właściwej  długości fali powoduje emisję promieniowania o odpowiedniej długości. Długość wiązki dobiera się w zależności od rodzaju zmian, które poddawane są korekcie. Trzeba pamiętać by nie narażać niepotrzebnie skóry na zmiany. Istotną kwestią jest profilaktyka. Większość z nas nie przywiązuje właściwej uwagi do kremów z filtrem, które są w stanie uchronić nas przez zmianami barwnikowymi skóry, w dobie narastającego promieniowania ultrafioletowego.

Przygotowania do zabiegu:

Na około miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować retinoidów (kwas witaminy A i jego pochodne).  I środków drażniących skórę. W dniu zabiegu należy wypić trzy litry wody; przed i po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegów IPL:


ciąża, świeża opalenizna lub samoopalacz, używanie kremów z retinolem (należy przestać ich używać na miesiąc przed zabiegiem IPL), leki światłouczulające, choroba nowotworowa, łuszczyca, peeling (należy zaprzestać używania na ponad tydzień przed zabiegiem), depilacja woskiem lub pensetą do miesiąca przed zabiegiem, stosowanie antykoagulantów.


Mezoterapia to rewolucyjna i przełomowa metoda dostarczania substancji czynnych do głębokich warstw skóry. Wykorzystując zachodzące w błonach komórkowych skóry procesy, za pomocą odpowiednio spreparowanych impulsów elektrycznych powodujemy wprowadzenie substancji czynnych do głębokich warstw skóry dzięki czemu zawarty w niej kolagen i elastyna, odbudowuje się, powodując że skóra jest bardziej napięta, charakteryzując się zdrowym wyglądem. Substancja lecznicza jest aplikowana w dokładnie to miejsce, które poddawane jest leczeniu. Mezoterapia w medycynie estetycznej ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęstsze miejsca poddawane mezoterapii to twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy oraz pośladki uda i brzuch.
Główne przeciwwskazania do mezoterapii to: alergia na którąkolwiek substancję stosowaną podczas zabiegu, choroby skóry, infekcje wirusowe i bakteryjne, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, ciąża i okres laktacji.

Radio Frequency RF Bella II Therma to urządzenie wykorzystujące najnowszą technologię do likwidacji zmarszczek, redukcji cellulite i odchudzania. Można wykonywać nim nieinwazyjne zabiegi, dzięki którym można osiągnąć faktyczne efekty ściągnięcia tkanki porównywalne z zabiegami chirurgii plastycznej. Działa generując częstotliwości radiowe, powodujące kontrolowane i bezpieczne rozgrzanie tkanek.
Przeciwwskazania: stymulator lub defibrylator serca, metalowe implanty w miejscu zabiegu, choroby nowotworowe, infekcja w miejscu zabiegu (np. opryszczka czy łuszczyca), choroby z osłabieniem układu odpornościowego, ciąża i karmienie piersią, świeża opalenizna, oparzenie słoneczne, samoopalacze, cukrzyca, spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem, łuszczyca, padaczka, zaburzenie krzepnięcia krwi.

Porad udzieliła Iwona Klementowicz, Sieć Salonów Piękności Denique


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Depilacja swiatlem
Usuwanie znamion

Wersja do druku