Mimo, że kalendarzowe lato już się zaczęło, to nie odczuwamy jego obecności, ze względu na towarzyszące mu mało letnie temperatury. Na szczęście wystarczy jedynie się rozejrzeć, by zauważyć, że Lata nam u nas dostatek. 80 % Polaków to bowiem przedstawiciele letniego typu urody.

Co powinno wybierać Lato, by wyglądać i czuć się dobrze, nie tylko latem, podpowiada stylistka Every Nature – Dorota Sikorska.

A jak arbuz – ten owoc nierozłącznie kojarzy się z latem i właśnie w takim odcieniu powinna być czerwień wybierana przez panie o letnim typie urody. Oprócz arbuza, Lata mogą sięgać po malinę, żurawinę, jasny burgund i wiśnię.

B jak biżuteria, która u Lata powinna mieć chłodny połysk. Panie o tym typie urody mogą sięgać po białe złoto, srebro i platynę. Dodatkowo mogą też nosić chłodne perły i rubiny.

C jak cera, która u pani Lato najczęściej jest jasna i blada, z różowo beżową lub blado beżową skórą, mającą tendencję do delikatnych rumieńców.

D jak diamenty, czyli kamienie, o których posiadaniu marzy niejedna kobieta. Niestety niewiele pań może bezkarnie nosić te kamienie. Idealnie pasują one jednak do Lata. Zamiast diamentów, panie o tym typie urody mogą nosić także cyrkonie.

E jak Ecru – to jedna z pastelowych barw, pasujących do lata. Oprócz tego rodzaju bieli, pani Lato może również sięgać po delikatne brzoskwinie, łososie, zielenie i żółcie.

F jak fiolety – od fiołkowego po indygo, poprzez lawendę i wrzos. Te odcienie fioletu może śmiało wybierać pani Lato.

G jak gładka cera – to cecha charakteryzująca urodę Lata. Cera ta jest często przeświecająca lub porcelanowa.

H jak henna. Jeśli Lata decydują się ją zrobić, powinny wybierać delikatne, brązowe odcienie. Czarna henna będzie bowiem zbyt mocno kontrastować z ich delikatną cerą.

I jak ikona. Ikoną letniego typu urody jest z całą pewnością aktorka Cameron Diaz oraz modelka Kate Moss. Natomiast w Polsce idealnym przykładem pani Lato jest Małgorzata Kożuchowska.

J jak jaskrawe, czyli kolory, których Lata powinny unikać, gdyż niekorzystnie wpływają one na letnią urodę.

K jak karnacja, która u pani Lato jest blada -  blado różowa, różowo beżowa lub też oliwkowa. W zależności od karnacji, lato może opalać się na czerwono lub uzyskiwać ładną, brązową opaleniznę.
Często też w przypadku Lata, kąpiel słoneczna kończy się piegami – w różowawym lub brązowym odcieniu.





L jak lilaróż, czyli jeden z odcieni pasujących do lata. Kolorem zabarwiającym tego typu urodę jest różowy i niebieski. W tych dwóch pastelowych kolorach lato wygląda najlepiej.

M jak motywy roślinne
. Lato to pora roku, w której przyroda jest już w pełni rozbudzona, przez co zachwyca swoją różnorodnością. Bogate motywy roślinne są więc jak najbardziej wskazane, jako idealna faktura, bądź dodatek do garderoby pani Lato.

N jak niebieskie oczy. Taki kolor tęczówki cechuje Lata. Najczęściej są one mglisto niebieskie, ale bywają też niebieskoszare i łagodnie piwne z dodatkiem niebieskozielonego odcienia.

O jak opale – kamienie, które podobnie jak granaty, szafiry i szmaragdy mogą nosić przedstawicielki letniego typu urody.

P jak popiel, czyli ocień, który cechuje włosy pani Lato. Najczęściej mają one kolor mysi, blond, a nawet brązowy – zawsze z popielatym odcieniem.

R jak romantyzm, który cechuje zarówno letnią porę roku, jak i przedstawicieli tego typu urody.

S jak satyna, czyli jedna z lśniących tkanin pasujących do Lata. Panie o tym typie urody mogą także sięgać po jedwab.

T jak turkus, czyli kolor wręcz stworzony dla Lata. Pasuje idealnie do tego typu urody.

U jak usta, które u Lata są często różowawe lub wręcz wpadające w fiolet. Makijaż ust musi więc być chłodny. Najlepsze dla tego typu urody będą różowe błyszczyki oraz perłowe i lodowe odcienie pomadek.  

W jak włosy, z których pani Lato z reguły nie jest zadowolona, ze względu na ich mysi kolor. Panie o tym typie urody, często farbują włosy, najczęściej na platynowy blond, w którym jest im bardzo do twarzy.

Z jak zamglone spojrzenie, które często cechuje Lata. Wiąże się to z kolorem białka oka, które często jest lekko zażółcone lub kremowe.  



Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku