Włoska marka Busnelli to synonim najwyższej jakości i nowoczesnego wzornictwa. Meble wypoczynkowe tej firmy to najwyższa półka przemysłu meblarskiego. W krakowskim salonie wyposażenia wnętrz Max-Fliz pojawiły się meble tej firmy prezentowane w tym roku w Mediolanie.

Projekty autorstwa Busnelli weszły do historii architektury wnętrz. Marka odegrała znaczną rolę w tworzeniu się i rozprzestrzenianiu się na świecie kultury designu. Zestawy wypoczynkowe autorstwa Busnelli charakteryzuje eleganckie i  nowatorskie zarazem wzornictwo, które potrafi nadać wnętrzu luksusowy klimat  i atmosferę właściwą najbardziej wyrafinowanym gustom. Za firmą stoi ponad pół wieku doświadczenia w produkcji sof i zestawów wypoczynkowych. Już na samym początku działalności projektowano meble przełamujące tradycyjne formy i tworzące nowoczesne trendy. Busnelli brało czynny udział w narodzinach, bezapelacyjnie wiodącego na świecie,  włoskiego designu.  W latach siedemdziesiątych firma przeniosła się do Misinto w Brianze, gdzie stworzono niezwykle nowatorską fabrykę i słynne Centro Studi & Ricerche Busnelli, czyli Centrum Studiów i Badań. To właśnie w tym miejscu we współpracy z wybitnymi architektami i designerami narodziły się produkty, stanowiące kamienie milowe w historii nie tylko firmy ale i światowego designu. W latach siedemdziesiątych Busnelli stworzyło oryginalne i przełamujące dotychczasowe konwencje meble, z których najbardziej znane to Fiocco, Libro i Argine. O ich wkładzie we współczesny design świadczy fakt, że krzesła Libro i Fiocco stanowią część stałej wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

W salonie Max-Fliz można znaleźć meble z kolekcji Piumotto08 i Déjà vu prezentowanych na tegorocznych targach w Mediolanie, największej i najważniejszej tego typu imprezie. Busnelli spotkało się tam z bardzo przychylnym przyjęciem.  To kreatywne propozycje silnie inspirowane fascynacją estetyką. Busnelli potrafi w swoich projektach połączyć doświadczenie w produkcji i perfekcyjne opanowanie rzemiosła z wyrafinowanym designem i awangardą w stylistyce. Ich projekty powstają jako wysiłek pracy twórczej firmowych projektantów oraz jako owoc współpracy z niezależnymi, znanymi na całym świecie designerami. W rezultacie powstają propozycje, które pozwalają na stylowe rozwiązania zarówno w domu jak i w przestrzeni publicznej. Meble Piumotto08  zaprojektowano w pracowni Design Studio B. Są bardzo solidne - wykonano je w oparciu o metalową ramę. Na niej umieszczono gwarantującą najwyższy  komfort amortyzującą powierzchnię i elastyczne pasy zapewniającą wygodę. Meble wypełnia nieodkształcająca się poliuretanowa pianka o zróżnicowanej  gęstości,  zaś same siedziska zawierają  gęsie pierze  - mówi Bartłomiej Zbiegień, manager działu meblowego Max-Fliz.  

W przypadku kolekcji deja vu zaprojektowanej przez Enrico Cesana do konstrukcji wykorzystano metal, drewno klejone warstwowo i płyty wiórowe. Siedziska to w siedemdziesięciu procentach pierze gęsie zaś w trzydziestu procentach pierze kacze, obydwa poddane sterylizacji i starannie wyselekcjonowane, aby zapewnić neutralność dla alergików. Meble pokrywa skóra lub wzmocnione włókna bawełny, zaś widoczne metalowe elementy wykończono jasnym chromem.  Kolekcje Busnelli zaprezentowane w Mediolanie nawiązują stylistycznie do jednych z pierwszych projektów z samych początków istnienia firmy. Odświeżone i unowocześnione nawet dziś wyrażają innowacyjność i oryginalność – mówi Bartłomiej Zbiegień. Wypoczynki Busnelli to najwyższa światowa półka. Włoski styl i elegancja będą stanowić idealne uzupełnienie wnętrza zaprojektowanego tak, aby podkreślić wyrafinowany gust właścicieli. Produkowane od blisko pół wieku klasowe meble sygnowane „srebrnym znakiem” zapraszają do podróży po współczesnym świecie designu. Innowacyjność, jakość materiałów i styl życia to główne wartości, do których Busnelli nawiązuje. Tej klasy meble nadają wnętrzu luksusowy charakter a teraz można je mieć także we własnym domu dzięki krakowskiemu salonowi kompleksowego wyposażenia wnętrz Max-Fliz.



















Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku