Tradycyjna polska kuchnia nie mogłaby się obyć bez potraw z białej kapusty. Choć w sprzedaży jest ona dostępna przez cały rok, to najsmaczniejsze i najbardziej wartościowe pod względem odżywczym są główki zbierane latem oraz jesienią. Kupując kapustę powinniśmy wybierać warzywa twarde, ciężkie, takie których liście mają cienkie unerwienie i dzięki temu są delikatne oraz soczyste.
Kapusta jest wdzięcznym warzywem do przyrządzania różnorodnych polskich potraw. Najczęściej wykorzystujemy ją jako składnik surówek, zup i popularnych gołąbków z farszem z mięsa, ryżu oraz mięsa, kaszy gryczanej i ziemniaków lub pęczaku i grochu. Bardzo lubiana, szczególnie przez mężczyzn, jest także młoda kapusta duszona lub zasmażana podawana jako dodatek do dań tradycyjnych, takich jak kotlet schabowy.

Jednak niezależnie od rodzaju potrawy, jaki mamy zamiar przygotować z kapusty, powinniśmy doprawić ją odpowiednimi przyprawami. Oprócz doskonale pasującej do tego warzywa cebuli, a także świeżego koperku czy ziaren kminku, pomocna okazuje się również przyprawa uniwersalna Warzywko. Ta kompozycja suszonych polskich warzyw: marchwi, cebuli, papryki, pomidorów, pasternaku, czosnku, natki pietruszki, liści selera oraz soli i aromatycznych przypraw, uwydatnia smak potraw z kapusty i sprawia, że smakują one całej rodzinie.




Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Ile kalorii kotlet schabowy w panierce kcal
Ile kalorii ma Zupa grochowa z ziemniakami
Ile kalorii ma Surówka z kapusty pekińskiej
schabowy smazony kalorie
Ile kalorii ma jarzynowa
Ile kalorii ma gołąbek z ziemniakami

Wersja do druku