Świat dziecięcych marzeń i emocji to cudowna rzeczywistość, w której wszystko jest możliwe. By pomóc kilkulatkom odkrywać swe zdolności i umiejętności, rodzice powinni w odpowiedni sposób stymulować rozwój swoich maluchów. O tym, jak to robić, mieli okazje przekonać się podczas cyklu „spotkań z bajkoterapią” organizowanych w Krakowie, które zakończyły się w ubiegłą sobotę.
Zaaranżowanie przez Wydawnictwo Zaszafie.pl zajęcia, miały na celu zapoznanie opiekunów z nowoczesną techniką wychowywania dzieci, przy wykorzystaniu odpowiedniej literatury. Podczas spotkań, znani krakowscy aktorzy teatralni i filmowi odczytywali książeczkę autorstwa Katarzyny Pater pt. „Fatałaszek”, zachęcając przy tym do interaktywnej zabawy dzieci zgromadzone na sali. Jak zauważa Alicja Salawa, v–ce dyrektor Szkoły Podstawowej w Świątnikach Górnych: „Udział w spotkaniu dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń. Nam, jako nauczycielom, dało to możliwość pokazania uczniom, jak jednocześnie można spędzać wolny czas i uczyć się. Losy głównego bohatera bardzo zaciekawiły naszych małych czytelników, mamy nadzieję, że po wycieczce nasi wychowankowie będą częściej odwiedzali szkolną bibliotekę”.

„Fatałaszek” to bajka dedykowana dla dzieci, które chcą rozwijać swoją kreatywność i pamięć, poszukują odpowiedniego ukierunkowania swoich zdolności. Książeczka zachęca do zabawy, zawiera szereg treści, które można wykorzystać podczas ćwiczeń stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. „Wykorzystując tego typu literaturę, rodzice mają pewność, że w przyszłości dziecko lepiej będzie radziło sobie z wyrażaniem własnych uczuć i emocji, stanie się bardziej otwarte, chętne do współpracy i nauki” komentuje Roma Kubiak z Wydawnictwa Zaszafie.pl

O przygodach Fatałaszka można było posłuchać w krakowskich centrach twórczej edukacji oraz w studiu Radia Kraków. Na rodziców, którzy nie mieli okazji skorzystać z zaproszenia, czeka kolejna szansa - już w grudniu ukaże się audiobook książeczki, gdzie świetna narracja w wykonaniu Beaty Paluch, wraz z udziałem Stasia i Marysi Zaryckich w roli Fatałaszka i Tyci, połączona jest z malarską, żywą muzyką instrumentalną, skomponowaną przez Andrzeja Zaryckiego. Dzięki temu bajka lepiej oddziałuje na emocje, a zawarte w niej archetypy, symbole i systemy wartości lepiej trafiają do dziecięcej świadomości.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku