Kiedy już dopadnie nas przeziębienie lub grypa powinniśmy przez kilka dni pozostać w łóżku. Przez kilka pierwszych godzin może nie być to wielkim problemem, jednak po dłuższym czasie zaczyna być nudno. W gorszym wypadku zaczynamy narzekać na dyskomfort i bóle spowodowane leżeniem na niewygodnym materacu. Nic jednak nie można poradzić - grypę trzeba “przeleżeć”.
Lepiej leżeć

Przede wszystkim dlatego, żeby nie sprowokować późniejszych powikłań, które nie dość, że bywają niebezpieczne dla zdrowia, to jeszcze wymagają dłuższego leczenia. Zatem jednym ze skutecznych lekarstw na te ciężkie dni okazuje się komfortowy materac. Szukając wygody warto zwrócić uwagę na materac Dafne z Fabryki Materacy Janpol. – Jego nowatorskie wypełnienie stanowi blok lateksowo – termoelastyczny, zwany inaczej „smart latex”, który cechują właściwości dwóch najlepszych surowców używanych do produkcji materacy, czyli lateks i pianka termoelastyczna – mówi Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy firmy Janpol. Dzięki nim materac, pod wpływem ciężaru, dopasowuje się do kształtów ciała, a po stronie o własnościach termoelastycznych, wręcz modeluje się do kształtów ciała zapewniając doskonałe podparcie dla kręgosłupa. To z kolei daje gwarancję, że nasze plecy nie będą bolały od ciągłego leżenia. Wysoka elastyczność i sprężystość to jednak nie wszystko. Każdy chory z pewnością doceni również to, że wypełnienie materaca zapobiega rozwojowi bakterii. W czasie choroby jest to szczególnie istotne. Mimo tego, że pościel jest wówczas często zmieniana, to dobrze, gdy także sam materac daje poczucie higienicznej czystości.

Obiad do łóżka

W czasie choroby w łóżku nie tylko śpimy, ale i spędzamy zdecydowaną większość dnia. Zdarza się także, że jemy. To naraża nasz materac na różnego typu zabrudzenia - zalanie go herbatą lub zupą. Wyjściem z tej sytuacji jest ściągany pokrowiec na materac, który w razie potrzeby można wyprać w pralce. – Pokrowce dostępne są w różnych rozmiarach, dopasowanych do wymiarów materaca – mówi T. Goc z Janpolu. Najlepiej, kiedy pokrowiec jest bawełniany, ponieważ oprócz tego, że jest przyjemny w dotyku, posiada też właściwości higroskopijne. Oznacza to, że jest w stanie przejąć prawie połowę wytwarzającej się wilgoci ciała, co nie pozostaje bez znaczenia, kiedy leżymy w łóżku z gorączką. Zwłaszcza wtedy możliwość prania pokrowca staje się przydatna. Nawet właściciele dużych materacy i małych pralek nie będą mieli z tym problemu. Pokrowce firmy Janpol są zaprojektowane w ten sposób, że za pomocą zamka błyskawicznego można rozdzielić je na dwie części. Jeśli nie mieszczą się razem do pralki, wówczas można każdą z nich wyprać oddzielnie. Jeśli jednak nasza pralka mimo to okazuję się zbyt mała, nie ma problemu, aby oddać pokrowiec do pralni. Dodatkowo możemy wybrać taki pokrowiec, który charakteryzuje się różnymi właściwościami. – W naszej ofercie znajduje się osiem różnych pokrowców, wśród których odnaleźć można antyalergiczne, z dodatkiem alg morskich czy też takie, które wykonane są ze specjalnej dzianiny odprowadzającej z ciała nagromadzone ładunki elektryczne – tłumaczy Tomasz Goc.

Dla większej wygody


Wymęczeni przez chorobę, potrzebujemy odpoczynku, a przede wszystkim wygody. W pewnym stopniu możemy ją sobie zapewnić poprzez uzbrojenie łóżka w możliwie największą liczbę poduszek. Umożliwiają one właściwe podparcie ciała kiedy czytamy książkę lub oglądamy telewizję. Problem polega na tym, że każda zmiana pozycji wiąże się z przemieszczeniem poduszek i koniecznością układania wszystkiego od początku. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest stelaż z możliwością regulacji wysokości części znajdującej się pod głową. – Stelaż i materac powinny być do siebie przystosowane, ich dobór nie może być przypadkowy. Nieodpowiednie zestawienie może nawet uszkodzić strukturę materaca– tłumaczy T. Goc. Prawdziwym luksusem dla wszystkich pozostających w łóżku z powodu choroby jest stelaż z regulacją elektryczną. Pozwala to na zmianę ustawienia stelaża bez konieczności wychodzenia z łóżka i ściągania z niego materaca, pościeli oraz poduszek. Jest to niekwestionowany luksus, nie tylko wówczas gdy nasze ciało jest osłabione i nie powinno być narażone na jakiekolwiek obciążenia. Takie wyposażenie z pewnością uprzyjemni każdemu choremu chwile przymusowego leżenia w łóżku.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku