Kolejna książka autorstwa Katarzyny Miller. Trochę podobna do poprzednich, bo oczywiście o kobietach i głównie dla kobiet, a jednocześnie zupełnie inna! Tym razem jest to paradokumentalny zapis ze spotkania dwunastu odważnych i otwartych kobiet, które wraz z terapeutką wybierają się w podróż do siebie.
Przyglądają się swojej przeszłości, domowi rodzinnemu, nawykom, oczekiwaniom, tęsknotom i zwątpieniom. Szukają sensu życia, swojej wartości i sposobu na połączenie wszystkich, niemożliwych przecież do połączenia wymagań wobec kobiet. Dzieli je wiek, problemy, samo podejście do życia. Łączy poczucie niespełnienia i pragnienie zmian. „Być kobietą i nie zwariować” to ciepła, ale jednocześnie zadziorna książka o kobiecych obawach i fanaberiach, o odnajdywaniu różnych odcieni miłości. Katarzyna Miller jako terapeutka nie ma w sobie natrętnego moralizatorstwa, daleka jest od wygłaszania prawd absolutnych. Wie, że każda kobieta jest inna. Używając czasem dosadnego języka prowadzi, tłumaczy, a przede wszystkim zachęca do zastanowienia się nad sobą. Nie nakłania do wywrócenia życia do góry nogami, do niczego nie zmusza. Pomaga odnaleźć wewnętrzną siłę, aby ze spokojem stawić czoła światu i cieszyć się życiem.


Katarzyna Miller
- filozofka, psycholożka, psychoterapeutka, poetka. Związana z miesięcznikiem „Zwierciadło” i Radiem Kolor. Autorka bestselleru „Chcę być kochana tak jak CHCĘ”. „Rozmowy terapeutyczn”e (2005; z Ewą Konarowską), a ponadto książki „Bajki rozebrane” (2008; z Tatianą Cichocką) oraz tomików wierszy Stołeczek (1997) i „Ból jest jedwabiem” (2000).

Monika Pawluczuk - dziennikarka i reżyserka, autorka kilkunastu cykli telewizyjnych i radiowych oraz kilku filmów dokumentalnych, od dwóch lat pracuje z kobietami jako coach i trener rozwoju osobistego.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku