Żele UV – jak wykonać manikiur przy ich pomocy?
Jeśli denerwują Cię słabe i wyjątkowo podatne na złamania paznokcie, zastanów się nad wykonaniem mocnych i lśniących paznokci żelowych. W ten sposób łatwo zyskasz atrakcyjny wizualnie i wyjątkowo trwały efekt. Możesz wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego lub stylistki, a także wykonać manikiur samodzielnie na szablonie lub tipsie.
Do tego zadania musisz zaopatrzyć się jedynie w cierpliwość oraz żele UV. Nakładanie tipsów i pokrywanie ich żelem samodzielnie w domu może potrwać wiele godzin, ale za to z efektu można cieszyć się aż kilka tygodni. Szeroka paleta barw sprawia zaś, że masz niemal nieograniczone możliwości, dzięki czemu łatwo dopasujesz wygląd paznokci do swojego stylu.
Na czym polega manikiur wykonywany żelem UV?
Żele UV do paznokci cieszą się wielką popularnością wśród kobiet już od lat – królowały jeszcze przed lakierami hybrydowymi. Gwarantują mianowicie piękną stylizację w postaci trwałego manikiuru.
Zabieg ten wymaga jednak cierpliwości i ostrożności. Jeżeli prawidłowo nałożysz każdą warstwę żelu, następnie wystarczy wykonać naświetlanie przez około 3 minuty (czas utwardzania żelu uzależniony jest od rodzaju zastosowanego żelu, oraz mocy lampy UV), aby właściwie się utwardził. Niezwykle istotne jest także, aby żel nie rozlał się na skórki, gdyż wydłuży to czas trwania zabiegu. Przed nałożeniem żelu należy pamiętać o odgarnięciu skórek paznokcia za pomocą specjalnego radełka. Zabieg ten zniweluje nam rozlewanie się żelu na skórki co znacząco wpłynie na czas wykonania samego manicure jak również na jago trwałość.
Polecamy położyć trzy warstwy żelu – podkładową, budującą oraz wykańczającą. Warto wybrać żel jednofazowy o średnio gęstej konsystencji lub też trzy żele trójfazowe. Na koniec dobrze jest zastosować tzw. Gloss, idealnie wykańczający całość.
Aby sprawnie wykonać manikiur należy posiadać odpowiednie narzędzia czyli w tym przypadku pędzelek do żelu. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie wybór pędzelka o rozmiarze 4 lub 6.
Jak przygotować paznokcie do zabiegu?
O dłonie należy dbać regularnie i codziennie – nie tylko przed zabiegiem. Zaleca się m.in. smarowanie ich dobrej jakości kremem z filtrem, a skórek i paznokci oliwką. Odpowiednia pielęgnacja zabezpiecza skórę przed przebarwieniami i starzeniem oraz zniweluje to powstanie tzw. zadziorów dookoła paznokcia. Uszkodzone skórki narażają nas na większe ryzyko infekcji oraz zakażeń.
Przed wykonaniem manikiuru trzeba poświecić chwilę na przygotowanie dłoni – należy je zdezynfekować płynem odkażającym, skrócić i wypolerować paznokcie oraz usunąć skórki wokół nich, a także za pomocą pędzelka bezpyłowego oczyścić płytkę. Warto zadbać o higienę tuż przed zabiegiem, gdyż od tego zależy jego jakość – ładnie wykonane paznokcie cieszą oko przez kilka tygodni. Pamiętaj też, że nie należy wykonywać zabiegu na paznokciach chorych czy bolących.
Co równie ważne, w trakcie codziennych obowiązków ograniczaj kontakt paznokci ze zmywaczem zawierającym aceton, a także stosowanie substancji chemicznych i detergentów. Prace domowe najlepiej wykonywać w ochronnych rękawiczkach, dzięki czemu paznokcie będą mniej podatne na zniszczenia.
Jak poprawnie nałożyć żel UV?
Żele UV można stosować zarówno na tipsy jak i na odpowiednio przygotowaną i zabezpieczoną płytkę paznokcia. Manikiur można wykonać jedno lub trzy fazowo. Zastosowanie metody trójfazowej jest kosztowniejsze ponieważ musimy nabyć trzy niezależne żele UV: żel podkładowy (np. Bonder), budujący (np. clear, megastrong, pinki french) i wykończeniowy (np. Gloss.)
Aby poprawnie wykonać manikiur żelowy jednofazowy na tipsie należy na samym początku przygotować płytkę paznokcia do nałożeniu żelu. Następnie wybieramy rodzaj i rozmiar tipsa. Są one dostępne w rozmiarach od 0 do 9 lub 1-10. Następnie za pomącą specjalnego kleju mocujemy tipsa na paznokciu. Musimy pamiętać aby nie więcej niż 60% tipsa przylegało do paznokcia. Po przyklejeniu, przycinamy tipsa, za pomocą gilotynki, do pożądanej długości. Następnie tipsa zmawiamy i polerujemy z wykorzystanie bloków polerskich, przydaje się również w tym procesie pilnik do paznokci. Po wypolerowaniu, odtłuszczamy zarówno paznokcia jak i tipsa. Ostatnią czynnością przed przystąpieniem do lakierowania jest zastosowanie płynu wytrawiającego naturalną płytkę paznokcia (np. Primer). Zastosowanie płynu zwiększa przyczepność powłoki nałożonej na paznokieć. Po odczekaniu około 3 minut możemy przystąpić do nakładania żelu UV.
Pierwszym krokiem jest nałożenia żelu podkładowego i utwardzenie go w lampie UV. Czas utwardzania wynosi od 2 do 3 minut. Po utwardzeniu paznokcia z tipsem nakładamy za pomocą odpowiedniego pędzelka żel budujący jednofazowy. Najczęściej nakłada się go w 3-4 warstwach. Po nałożeniu każdej warstwy należy ją utwardzić w lampie UV. Po nałożeniu i utwardzeniu wszystkich warstw możemy przystąpić do nakładania kolorowego żelu UV a następnie go utwardzić. Po utwardzeniu koloru, w celu nadani błysku , pokrywamy paznokieć żelem Gloss. Następnie utwardzamy go w lampie Gloss i na koniec przemywamy cleanerem.
Ile kosztuje taki zabieg?
Za manikiur wykonany przy pomocy wybranego żelu UV zapłacisz około 65-150 złotych. Wiele zależy od doświadczenia manikiurzystki, miasta, renomy salonu itd. Musisz jeszcze pamiętać o dodatkowym koszcie uzupełnienia paznokci żelowych – zwykle wynosi on około 100-130 złotych.
Wydatek ten ponosimy jednak tylko raz w miesiącu, gdyż manikiur tego typu utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Warto wybrać sprawdzone miejsce, w którym wykonamy zabieg – np. salon lub stylistkę polecaną przez przyjaciółki lub cieszący się dobrą opinią internautek.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Jak zdjąć tipsyMasło kcal
lakier hybrydowy
Wersja do druku
Szukaj
Niacynamid – wszechstronny składnik w dziedzinie pielęgnacji skóry
Niacynamid, znany również jako witamina B3 lub PP, stał się jednym z najpopularniejszych składników w kosmetologii. Jego wszechstronność, de
Zimowy wystrój wnętrz – jak stworzyć magiczną atmosferę na cały sezon?
Zima to niezwykły czas, kiedy wnętrza naszych domów zyskują na znaczeniu jako przestrzenie ciepła, relaksu i spotkań. To nie tylko okres Świąt Bo
Jaka praca na okres świąteczny?
Okres przedświąteczny to wyjątkowo gorący czas w roku. W związku z tym wiele przedsiębiorstw potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Z kolei znaczna częś
Dobry prawnik od nieruchomości — co powinno go cechować?
Rynek nieruchomości to obszar, w którym szczególnie ważna jest znajomość przepisów prawnych i ich praktycznego zastosowania. Każda tra
Elegancki dress code – jak dopasować ubranie do okazji
W świecie biznesu odpowiedni strój to klucz do budowania profesjonalnego wizerunku. Wybór ubrań zależy nie tylko od branży, ale także od konk