Piersi ukształtowane przez naturę

Autor:


Obiekt westchnień i fascynacji, symbol pożądania i macierzyństwa, ale przede wszystkim – kobiecości. Kobiece piersi – jędrne i kształtne prezentują się świetnie, gdy są umiejętnie wyeksponowane. O doskonałym biuście, który pięknie wygląda w dobrze dobranej bieliźnie, marzy dziś prawie każda kobieta, jednak niewiele z nich może się tym atutem pochwalić.

Piersi powinny być powodem do dumy, ale niejednokrotnie stają się źródłem rozpaczy czy niezadowolenia. Obawiamy się o ich wygląd i zdrowie, ciągle nie jesteśmy z nich w pełni zadowolone. Chcemy, by zawsze były krągłe i jędrne, tymczasem widać na nich wszystko: stres, brak czasu na odpowiednią dietę, ciągłe życie w biegu – jednym słowem – codzienność. Gdy jeszcze dołożymy do tego uwarunkowania genetyczne i zmiany, jakim piersi podlegają w ciągu całego życia, tzn. dojrzewanie, cykle miesiączkowe, ciąża, karmienie piersią, wahania wagi czy wreszcie menopauza – nie napawa to optymizmem. Pod wpływem tych czynników piersi wiotczeją, występuje odwodnienie i utrata elastyczności tkanki łącznej. Tkanka biustu zmniejsza się i traci swój kształt.

Jednocześnie media pokazują piersi perfekcyjne – jędrne, pełne, kształtne i pięknie wyglądające w modnej bieliźnie. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Nasze biusty nie zawsze są doskonałe, często wydają się nam zbyt małe lub zbyt duże. Jeśli nawet uda się znaleźć panie, które nie kwestionują wielkości piersi, zazwyczaj mają zastrzeżenia do jego kształtu czy sprężystości.

Stosujemy więc ćwiczenia, sięgamy po kremy i żele modelujące, decydujemy się na bardziej radykalny środek, jakim jest operacja plastyczna. Okazuje się jednak, że gimnastyka niewiele zdziała: piersi nie posiadają mięśni, które można wzmocnić za pomocą ćwiczeń. Kremy i żele działają tylko powierzchniowo na skórę, a ich efekt podziwiać można  przez krótki czas. Zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej to, niestety, kosztowna ingerencja w równowagę organizmu.

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety, takich jak np. Dakolen, które pozwolą nam zachować jędrność, elastyczność i zdrową tkankę biustu. By to osiągnąć, wybierajmy preparaty bogate w wyciągi roślinne - fitoestrogeny, które przyczyniają się do reaktywacji wzrostu tkanki piersi, co sprawia, że biust jest pełniejszy i bardziej elastyczny.

Fitoestrogeny to naturalnie występujące hormony pochodzenia roślinnego. Ich dobroczynny wpływ na ludzkie ciało jest bardzo wszechstronny, m.in. obniżają poziom cholesterolu i ciśnienia krwi, łagodzą objawy menopauzy, znajdują zastosowanie przy pojawiających się problemach podczas miesiączkowania, stymulują podział komórek zdrowych tkanek piersi.

Fitoestrogeny, „udając” żeńskie hormony płciowe, podobnie jak naturalne estrogeny, wiążą się z receptorami estrogenowymi neuronów podwzgórza, dając sygnał rozpoczęcia podziału komórkowego w tkance piersi. W ten sposób zostaje wyzwolony łańcuch złożonych procesów biochemicznych, prowadzących do podziału komórek i wzrostu tkanki biustu. Fitoestrogeny mogą także wspierać naturalny wzrost tkanki gruczołowej, czego wynikiem jest produkcja nowych komórek, prowadząca do wzmocnienia piersi.

Badania wykazały również zależność między wysokim spożyciem fitoestrogenów, a rzadszym występowaniem raka sutka wśród kobiet dojrzałych.





...