Dwadzieścia trzy kroki do piekła
Artur Górski, redaktor naczelny magazynu Focus Śledczy, a zarazem autor licznych powieści kryminalnych i sensacyjnych, napisał kolejną książkę. Nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazał się Krok do piekła.
Bohaterem jest samozwańczy śledczy Ryszard Krok, wciągnięty w wir gigantycznego przekrętu – pisze we wstępie autor. Otóż pewnego dnia ktoś kradnie jeden z najcenniejszych obrazów z siedleckiego Muzeum Diecezjalnego – „Świętego Franciszka” El Greca, a Ryszard Krok, niczym polski James Bond, próbuje wyjaśnić zagadkę zniknięcia tego zuchwałego rabunku. Okazuje się, że jedna kradzież pociąga za sobą kolejne – z zakrystii w Węgrowie ktoś wykrada lustro Mistrza Twardowskiego. Lawina wydarzeń pociąga za sobą nieprzewidywalne skutki. Tylko czy kradzież obrazu El Greca oraz lustra Mistrza Twardowskiego może mieć ze sobą coś wspólnego?
W swoim śledztwie Krok nie jest sam, ma partnerkę Basię, która na co dzień pracuje w administracji siedleckiego Muzeum Diecezjalnego. Razem próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, kto stoi za kradzieżą skarbów narodowych. Czy powstrzymają złodziei przed kolejnymi rabunkami? Czy zakończą śledztwo sukcesem? I kim tak naprawdę okaże się Basia?
Autor wybrał mniej znane miejsca w Polsce, w których pojawił się Ryszard Krok, a w których kryją się skarby sztuki. Dlatego mój Krok przemierza nie Wawel, Wilanów czy bazar na Stadionie Dziesięciolecia, ale małe miejscowości, w których jednak od wieków drzemią prawdziwe skarby. I skarby te, skrywające rozmaite tajemnice, wręcz wołają do nas z otchłani dziejów: zobaczcie nas, doceńcie, przytulcie! – pisze Artur Górski. Krok do piekła to powieść o historii, mniej znanych miejscach w Polsce, ale także o... miłości.
...