Profilaktyka zdrowotna u dzieci – jak powinna wyglądać?
Każdy rodzic chce jak najlepiej zadbać o zdrowie swojego dziecka. Niestety, w publicznych placówkach nie zawsze prowadzenie działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej dziecka jest możliwe. Często na wizyty u specjalistów czy na badania diagnostyczne trzeba czekać po kilka tygodni albo miesięcy. Można jednak znacznie szybciej je przeprowadzić.
Prywatne gabinety lekarskie
Wiele mówi się o tym, że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Taką samą prawidłowość można odnieść do najmłodszych pacjentów. Często można by zapobiec wystąpieniu wielu groźnych chorób, gdyby dziecko zostało wcześniej przebadane przez specjalistę lub gdyby wykonano u niego specjalistyczne badania diagnostyczne. Niemniej, publiczna służba zdrowia nie jest w stanie zapewnić takiej natychmiastowej profilaktyki zdrowotnej i diagnostyki wszystkim pacjentom. Normą jest, że na wizyty nawet u lekarzy internistów czy u pediatrów, trzeba czekać w kolejce. Nie mówiąc już o badaniach diagnostycznych u specjalistów. Rodzice muszą albo czekać na wizytę w państwowej przychodni, albo wybrać się do prywatnego gabinetu lekarskiego. Niestety, za wizytę będzie trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Jeśli jednak w grę wchodzi zdrowie własnego dziecka, takie pieniądze po prostu muszą się znaleźć.
Będąc zapobiegliwym i dbając o zdrowie swoich dzieci i swoje własne, warto zdecydować się na ubezpieczenie zdrowotne w pakiecie rodzinnym, wykupione w jednej z firm ubezpieczeniowych w Polsce, takich jak Signal Iduna.
Co daje ubezpieczenie prywatne?
Wykupując prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny, w jednej polisie ubezpieczamy siebie, współmałżonka i dzieci. Kilka osób korzysta więc z tych samych świadczeń zdrowotnych, w prywatnych placówkach medycznych. W zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia, można uzyskać dostęp do różnych świadczeń lekarskich, m.in. do prywatnych wizyt u lekarzy rodzinnych i specjalistycznych, dla dorosłych i dzieci, z badań diagnostycznych, diagnostyki obrazowej, z wizyt domowych, szczepień ochronnych czy z zabiegów ambulatoryjnych i szpitalnych. Podpisując umowę o ubezpieczenie zdrowotne, sprawdźmy, gdzie i z jakich dokładnie świadczeń można korzystać w ramach zakupionej polisy. Najlepiej wybrać takie ubezpieczenie zdrowotne, które udostępni klientowi świadczenia w pobliżu jego miejsca zamieszkania albo w najbliższej okolicy.
...