Kolagen - SOS dla cery na wiosnę i na lato

Autor:


Skóra jest największym narządem, o złożonej budowie i spełnia wielorakie funkcje. Główną z licznych jej funkcji jest izolacja środowiska wewnętrznego od zewnętrznego, oraz regulacja temperatury ciała. Chroni również organizm przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Skóra składa się z trzech warstw - z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Wygląd i kondycja skóry zależy nie tylko od genetyki, ale także od wielu innych czynników. O wygląd skóry trzeba dbać każdego dnia. Nawet najbardziej wyszukane preparaty kosmetyczne nie zastąpią kompleksowej i systematycznej pielęgnacji cery.

Zachowanie jej zdrowego wyglądu zależy od ogólnego zdrowia, od ilości i poziomu stresu, od sposobu odżywiania, od aktywności ruchowej, od ilości snu. A także od stosowanych kosmetyków.

Nasza skóra jest najbardziej wymagająca po zimie. Dlatego na wiosnę i latem należy szczególnie o nią zadbać. I nie szczędzić jej witaminy A, E, C i D. Ponieważ witaminy te wykazują działanie regeneracyjne, uelastyczniające, nawilżające i regulujące procesy keratynizacji naskórka. Oraz blokują powstawanie szkodliwych związków w skórze.
Dla ładnego i zdrowego wyglądu skóry konieczne jest jej stałe nawilżanie, poprzez spożywanie w ciągu dnia co najmniej 4 - 5 szklanek wody mineralnej. Taką wodą można również myć twarz, dekolt i szyję.

Ważne dla przywrócenia zdrowego wyglądu cerze są kremy witaminowe, które zwierają głównie witaminę A, E, C, D. Ważne też jest to, aby w codziennej diecie dostarczać organizmowi witamin i mikroelementów. A więc nie stronić od warzyw i owoców. Uzupełniać dietę można także preparatami witaminowymi i mineralnymi.

Dobrze działają również na cerę, a zwłaszcza na suchą skórę oleje roślinne. Jak np. olej lniany, ojej migdałowy, olej sojowy, olej słonecznikowy, olej rycynowy. Ponieważ oleje natłuszczają, nawilżają, zmiękczają i wygładzają skórę.

Zmarszczki na skórze są powodem zmartwień zwłaszcza u kobiet. Gdyż każda kobieta chciałaby ciągle wyglądać młodo i atrakcyjnie. O tym, że skóra wygląda młodo odpowiedzialny jest kolagen. Włókna kolagenu tworzą elastyczną sieć, która jest rusztowaniem dla skóry. Lecz po czterdziestym roku życia włókna te zaczynają być coraz bardziej kruche. W końcowej fazie zaczynają zanikać w najbardziej narażonych na zniszczenia miejscach, takich jak twarz, szyja, dłonie. Poprzez zanikanie włókien kolagenowych skóra traci sprężystość i dochodzi do powstawania zmarszczek. Tym bardziej, że do skóry właściwej dociera za mało składników odżywczych, bo starzeje się też warstwa podskórna. I nie jest już ona tak aktywna, jak za młodu. A niedożywienie prowadzi do zwiotczenia i podatności na urazy i podrażnienia.

Wspaniałymi preparatami dla skóry są również kosmetyki dotleniające. Poprawiają one elastyczność skóry, odżywiają ją i dotleniają, uaktywniają procesy komórkowe, wygładzają zmarszczki, przywracają ładne kolory skórze, eliminują toksyny. Bardzo ważnymi preparatami, które należałoby zastosować po zimie są flawonoidy i fitohormony.

Skóra człowieka nieustannie narażona jest na wiele chorób. Jak łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, atopowe zapalenie skóry, grzybica.
Wygląd skóry świadczy o zdrowiu i odporności organizmu. I dlatego łatwo jest rozpoznać po cerze, gdy komuś coś dolega lub jest niewyspany, czy zestresowany.

Kolagen w proszku od Noble Health

...