Nowe trendy w systemach grzewczych

Autor:


Internity proponuje swoim Klientom różne typy systemów grzewczych. Rozwiązania te spełniają najwyższe wymagania designerskie proponowane obecnie przez projektantów wnętrz.

Możemy zauważyć jak w krótkim czasie kaloryfery przeobraziły się w  grzejniki, które spełniają także funkcję estetyczną. Wzbogacają wystrój wnętrz, przyjmując różnorodne formy: słupa, narożnika, barierki, poręczy w zależności od potrzeb i stylu wykańczanego mieszkania. Poniżej przykład grzejnika dopasowanego stylistycznie do faktury ściany.

W większości oddawanych nowych mieszkań, funkcję grzewczą spełniają doskonale znane stalowe grzejniki płytowe. Poprzez zmianę grzejników  na nowocześniejsze możemy nadać naszemu wnętrzu zupełnie nowy charakter, wedle indywidualnych upodobań.

- W zależności od stopnia wykończenia mieszkania możemy się zdecydować na odpowiednio dopasowane rozwiązania grzewcze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przy zamianie standardowych grzejników na zamienniki, te drugie powinny odznaczać się taką samą mocą cieplną. Należy także sprawdzić możliwości przerobienia istniejącej instalacji - mówi Krzysztof Majerski z Internity.

Dekoracyjne grzejniki sprawdzą się w pomieszczeniach reprezentacyjnych takich jak np. salon. Ze względu na bardzo duży  wybór grzejników ozdobnych, możemy dopasować je praktycznie do każdego typu i wystroju wnętrz, jak również podnieść jego prestiżowość. Producenci np. Vasco, Zehnder, Instal-Projekt, oferują mnogość kolorów, kształtów, wzorów oraz wymiarów, co pozwala na znalezienie idealnego źródła ciepła w naszym domu. Do dyspozycji mamy między innymi - bardzo efektowne żebra stalowe, grzejniki z gładkimi płytami przednimi – te drugie są bardzo popularne, zwłaszcza wykonane z Inoxu szlifowane na lustro.  W ofercie Internity można również zobaczyć grzejnik, którego nietypowy design tworzą symetrycznie ułożone listwy. Godny zaprezentowania jest także nowy trend wśród grzejników panelowych.

 - Coraz częściej spotykamy się z mieszkaniami, w których okna są do podłogi, gdzie tradycyjne rozwiązania grzewcze można zastąpić innymi. W rezultacie, godnym polecenia rozwiązaniem w takich pomieszczeniach są kanały grzewcze - mówi Krzysztof Majerski  z Internity.

Montuje się je w posadzce. Zasadniczo im głębszy kanał grzewczy tym większa jego wydajność -  mówimy tu o konwekcji naturalnej. W mieszkaniach, apartamentach  gdzie do dyspozycji mamy  maksymalnie (głębokość podłogi) 11cm, aby uzyskać odpowiednią moc możemy zamontować kanał grzewczy głębokości 7 cm, 9 cm lub 11 cm z wentylatorem - mówimy wówczas o konwekcji mechanicznej. Moce tego typu kanałów są wystarczające do ogrzania pokoju nawet do 30 mkw. Wykończone np. drewnianymi kratkami, ewentualnie aluminium naturalnym lub malowane w dobranym kolorze stanowią wykończenie takiego ogrzewania.

Z pośród wszystkich wymienionych, największą dynamiką wzrostu sprzedaży w salonach Internity, odznaczają się systemy grzewcze z motywami ozdobnymi. Polacy, coraz chętniej decydują się zakup mieszkań o wysokim standardzie, co wiąże się z coraz większym zapotrzebowaniem na luksusowe elementy wykończenia wnętrz.


-=- -=-

...