ERAZABAN - Rewolucja w leczeniu opryszczki
ERAZABAN to nowy lek na opryszczkę, który działa wcześniej w porównaniu do profilu działania innych leków na opryszczkę. Dzięki obecności dokozanolu 10% ERAZABAN wzmacnia barierę ochronną zdrowej komórki skóry i nie pozwala wirusowi opryszczki wniknąć do jej wnętrza. W ten sposób zapobiega namnażaniu się wirusa, dzięki czemu skraca czas trwania i może łagodzić przebieg opryszczki.
ERAZABAN to nowy lek na opryszczkę, który jako JEDYNY preparat na polskim rynku zawiera dokozanol 10% – unikalną i skuteczną substancję czynną najnowszej generacji. Dzięki niej ERAZABAN wzmacnia barierę ochronną zdrowej komórki skóry i nie pozwala wirusowi opryszczki wniknąć do jej wnętrza.
Dokozanol – lekki, karbonowy alkohol nasycony – to efekt wieloletnich badań, opatentowany przez amerykańskich naukowców w trakcie prowadzenia badań nad opryszczką. Wykazano, że komórki traktowane dokozanolem są odporne na zarażenia wirusami z otoczką lipidową, takimi jak wirus HSV-1. Dokozanol stosowany 5 razy dziennie jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu nawracającego zakażenia wirusem opryszczki pospolitej.
ERAZABAN jest skuteczny
Według wyników badań klinicznych dokozanol przyspiesza czas gojenia opryszczki nawet o 50% . ERAZABAN zmniejsza uciążliwe objawy opryszczki, takie jak: ból, mrowienie, kłucie oraz świąd, szybko się wchłania i nie pozostawia śladów na ustach. Ponadto, posiada właściwości nawilżające. Można go stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. ERAZABAN działa najskuteczniej, gdy zostanie zastosowany w chwili wystąpienia wczesnych objawów opryszczki.
ERAZABAN a tradycyjne leki antywirusowe
Tradycyjne produkty antywirusowe, np. zawierające acyklowir, oddziałują jedynie na komórki zainfekowane, gdyż zawarte w nich substancje aktywują się jedynie w obecności wirusa, blokując jego replikację. ERAZABAN działa inaczej, ponieważ chroni zdrowe komórki skóry.
ERAZABAN ma najwyższą skuteczność wtedy, gdy jest stosowany do leczenia wczesnych objawów opryszczki. W przypadku rozwiniętej już opryszczki, ERAZABAN chroni zdrowe komórki i nie dopuszcza do dalszego rozwoju infekcji.
Jak stosować ERAZABAN?
• Dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia do samodzielnego leczenia opryszczki.
• Na miejsca występowania zmian na twarzy i wargach już w momencie pojawienia się pierwszych objawów (mrowienie, pieczenie, świąd, kłucie, zaczerwienienie).
• 5 razy dziennie (średnio co 3 godziny w ciągu dnia), aż do całkowitego wyleczenia opryszczki – zwykle przez 4-6 dni, jednak nie dłużej niż 10 dni.
Opryszczka - Problem, który powraca
Nawracające zakażenie wirusem opryszczki pospolitej (HSV) to jedna z najczęstszych chorób wirusowych skóry i błon śluzowych. Wywołuje ją wirus Herpes Simplex – HSV typ 1 i 2. HSV-1 powoduje opryszczkę wokół ust i okolic nozdrzy, HSV-2 infekuje głównie okolice genitaliów. Najważniejszą cechą opryszczki jest zdolność wirusa HSV, przede wszystkim typu HSV-1, do
latencji i uaktywniania się w odpowiedzi na takie czynniki, jak:
- stres, przemęczenie
- choroba np. przeziębienie, gorączka, ogólne osłabienie
- menstruacja
- specyfikacja pór roku, np. niska temperatura lub silne nasłonecznienie, ekspozycja na słońce (promieniowanie UV)
- uraz, zabieg dentystyczny
Jeśli pojawienie się opryszczki spowodowane jest stresem i przemęczeniem, wówczas należy szukać sposobów na ukojenie nerwów. Aby uchronić się przed wpływem tego czynnika, należy stosować zdrową, zrównoważoną dietę, która zapewnia różne źródła energii i składników odżywczych dla optymalnego rozwoju. Jako że kluczem do dobrego samopoczucia jest też spokój wewnętrzny, należy rozważyć stosowanie technik relaksacyjnych, które pomagają zredukować napięcie mięśni i usunąć troski z umysłu.
Podczas choroby Twój układ odpornościowy jest zajęty zwalczaniem zakażenia – np. przeziębienia, grypy, infekcji górnych dróg oddechowych itp., co oznacza, że organizm jest narażony na inne zakażenia, w tym opryszczkę. Postaraj się wzmacniać swój organizm odpowiednio zróżnicowaną dietą, witaminami oraz mikroelementami, szczególnie zawierającymi witaminę C i cynk.
Podczas menstruacji, a szczególnie w okresie ośmiu dni przed jej wystąpieniem, zmiany hormonalne w organizmie kobiety mogą wyzwolić opryszczkę. Tego czynnika wyzwalającego nie można uniknąć. Duże wahania temperatury, silny wiatr i/lub mróz, promieniowanie UV mogą powodować aktywację wirusa opryszczki. Skóra narażona na zmiany temperatury staje się odwodniona, szorstka, traci swoją elastyczność i może wykazywać tendencję do wysychania, złuszczania się i pękania. Podczas przebywania na dworze należy używać szalika, aby chronić okolice warg i nosa. Trzeba też pić dużo wody, aby odpowiednio nawadniać organizm.
W przypadku promieniowania UV należy stosować środek nawilżający z filtrem o współczynniku SPF 15 lub większym. Niekiedy przyczyną powstania opryszczki mogą być także urazy dentystyczne lub powstałe w wyniku zabiegów chirurgicznych. W takich przypadkach niezwykle trudno o profilaktykę, dlatego wskazane jest noszenie przy sobie preparatu ERAZABAN i rozpoczęcie leczenia w momencie zaobserwowania pierwszych objawów opryszczki. Pacjent powinien też powiedzieć lekarzowi lub dentyście przed rozpoczęciem leczenia, że występuje u niego opryszczka, gdyż lekarz może wówczas udzielić mu dodatkowej porady i zastosować odpowiednie leczenie.
Nie lekceważ opryszczki!
Opryszczka często jest uważana wyłącznie za defekt kosmetyczny. Jednak jest ona wysoce zakaźna przez cały cykl rozwoju zmian – od mrowienia do wyleczenia. Aby ograniczyć do minimum szerzenie się zakażenia, ważne jest, aby nie dotykać zmian opryszczkowych, chyba że w celu naniesienia leku. W przypadku konieczności dotykania zmian należy dokładnie umyć ręce zarówno przedtem, jak i potem.
Jeżeli opryszczka rozprzestrzeni się z wargi lub okolicy nozdrza na inne okolice ciała, należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku gdy opryszczka rozprzestrzeni się na oko lub powiekę, należy niezwłocznie skonsultować się z okulistą. Bardzo ważne jest, aby nie dotykać zmiany opryszczkowej, a następnie oka, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zakażenia. Osoby używające soczewek kontaktowych powinny dokładnie myć ręce przed założeniem lub zdjęciem soczewek, aby uniknąć zakażenia oka.
Aby uniknąć przeniesienia zakażenia na inne osoby, należy unikać bliskiego kontaktu fizycznego np. całowania, a także nie udostępniać innym kubków, sztućców, ręczników, szminek itp.
ERAZABAN warto mieć zawsze pod ręką, nosić przy sobie i trzymać zapasowe tubki w domu, szkole i pracy, by rozpocząć kurację w momencie wystąpienia pierwszych objawów, aby uzyskać najlepszy rezultat.
ERAZABAN jest dostępny wyłącznie w aptekach, bez recepty.
Opakowanie: tubka 2 g
Cena: ok. 19,90 zł
...