BREVOXYL- Wygląda, że to już koniec z pryszczami

Autor:


Trądzik to nie tylko problem ciała, ale i duszy. Ta uciążliwa przypadłość jest utrapieniem dla wielu młodych ludzi. Pryszcze – główny objaw trądziku - doskwierają młodzieży w wieku 11-25 lat. Coraz częściej obserwuje się też wcześniejszy rozwój zmian trądzikowych, jak również utrzymywanie się ich w wieku dorosłym. Czas trwania trądziku jest nie do przewidzenia. U większości nastolatków po 3-5 latach zmiany ustępują, u niektórych jednak mogą utrzymywać się nawet powyżej 10 lat.

Większość osób próbuje radzić sobie samemu z pojawianiem się krostek na skórze. Sięgają po kosmetyki do pielęgnacji skóry z trądzikiem, albo kupują preparaty z nadtlenkiem benzoilu, dostępne w aptece bez recepty. Niestety ponad 50% nastolatków ma zmiany skórne wymagające konsultacji z lekarzem – dermatologiem.

Wykwity „atakują” młodzież bez względu na płeć. U chłopców trądzik objawia się ostrzej, włączając stany zapalne skóry. Dziewczęta są bardziej podatne na działanie hormonów, które decydują o nasilaniu się pryszczy w zależności od fazy cyklu menstruacyjnego.

Niewłaściwie leczone i zaniedbywane wypryski mogą poważnie uprzykrzyć życie, wzbudzić kompleksy, powodować zamknięcie się w sobie, brak pewności, a w przyszłości pozostawić po sobie trwałe blizny lub plamy. Powszechnie panuje przekonanie, iż trądzik jest problemem przejściowym, lecz w wielu przypadkach trwa on bardzo długo. Dlatego im szybciej zostaną podjęte kroki pielęgnacyjno - lecznicze, tym prędzej skóra będzie wyglądać zdrowo i estetycznie.

Stiefel, ekspert w dziedzinie dermatologii, który na rynku istnieje już ponad 160 lat, to firma, której doświadczeniu można zaufać. Dla wszystkich tych, którzy chcą się pozbyć trądziku, proponuje min. 12 tygodniową kurację kremem Brevoxyl.

Brevoxyl to krem zawierający 4% nadtlenku benzoilu w specjalnym podłożu - hydrobazie, który skutecznie leczy postać zaskórnikową i grudkowo-krostkową trądziku pospolitego.
Brevoxyl wykazuje działanie:

·    Bakteriobójcze – hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych
·    Keratolityczne – złuszcza warstwę rogową naskórka, odblokowuje pory, hamuje powstawanie zaskórników otwartych i zamkniętych
·    Ogranicza stan zapalny
·    Przyspiesza gojenie się ran

Unikatowa hydrobaza Brevoxyl, w porównaniu do konwencjonalnych preparatów zawierających nadtlenek benzoilu, minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień.  Dodatkowo, jest to jedyny preparat na rynku w postaci kremu, tak więc może być stosowany pod makijaż.

Nie możemy pozwolić na to, żeby trądzik dyktował nam warunki.  Dzięki Brevoxylowi możemy w końcu przejąć nad nim kontrolę!

Dostępny tylko w aptekach!
Sugerowana cena detaliczna op. 40 g.: ok. 20 zł

Co to jest trądzik?
Trądzik jest to choroba skóry, która występuje szczególnie często wśród młodzieży. Powstają wtedy zmiany zapalne - zaczerwienione i bolesne krosty oraz niezapalne- jasne bądź ciemne punkty zwane zaskórnikami lub wągrami. Trądzik może pojawić się nie tylko na twarzy ale również na ramionach czy górnej części klatki piersiowej.

Jakie są przyczyny trądziku?
Na powstanie zmiany trądzikowej mają wpływ cztery elementy:
·    zwiększona produkcja łoju – ma to związek ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie człowieka między 12 a 18 rokiem życia
·    nadmierne rogowacenie naskórka, które przyczynia się do zaczopowania ujść mieszków włosowych
·    bakterie beztlenowe Propionibacterium acnes odpowiedzialne za powstanie ropnych zmian
·    reakcja zapalna – czerwone, bolesne krosty

Trądzik - fakty i mity

Czy trądzikiem można się zarazić?
NIE. Trądzik nie jest chorobą zakaźną. Natomiast jest to choroba dziedziczna. Jeżeli oboje rodziców miało trądzik, to prawdopodobieństwo, że ich dzieci również będą go miały wynosi ponad 50%.

Czy trądzik jest wynikiem braku higieny?
NIE. Dlatego też częste mycie twarzy nie ustrzeże przed wystąpieniem trądziku. Przeciwnie, intensywne szorowanie twarzy może wręcz pogorszyć stan. Najlepiej delikatnie myć twarz dwa razy dziennie środkami nie zawierającymi mydła (np. Physiogel Cleanser).

Czy mając trądzik muszę unikać czekolady?
Nie udowodniono zależności pomiędzy występowaniem trądziku a dietą. Innymi słowy jedzenie nie ma związku z trądzikiem. Jedzenie czekolady, frytek, czy pizzy w nadmiarze może mieć za to negatywny wpływ na figurę ;)  

Czy aktywność seksualna wpływa na trądzik?
NIE. Zarówno aktywne życie seksualne, jak i jego brak nie wpływa na powstawanie zmian trądzikowych.

Czy słońce i solarium leczą skórę trądzikową?
NIE. Solarium i naturalne słońce wysuszają skórę. Przesuszona cera pozbawiona warstwy ochronnej jaką jest tłuszcz, samoczynnie produkuje więcej sebum. W rezultacie trądzik może się nasilić.



...