Smak Prowansji w zasięgu ręki

Autor:


Są takie miejsca, gdzie chcą być wszyscy, choć raz w życiu. Wyjątkowy klimat Prowansji i jej barwy pełne słonecznego światła pobudzają siły witalne. Artyści już w XIX wieku wybrali to miejsce na swoje pracownie i mieszkania.

Tutaj wszystko jest bardziej intensywne, lazurowy kolor morza zachwyca intensywnością, błękit bezchmurnego nieba i zapach lawendy doprowadza do euforii. Jest to oaza dostatku i smaku, pełna zatok wypełnionych jachtami i rybackimi łodziami.W takim klimacie i atmosferze unosi się wyjątkowy aromat pysznych potraw doprawionych świeżymi ziołami. Nowy Ocet Winny Prowansalski KAMIS łączy w sobie najbardziej aromatyczne smaki Prowansji. W poręcznej butelce octu zamknięte są gałązki cenionych przez Francuzów ziół - estragonu i tymianku. Ich smak i aromat uszlachetnia winny smak octu.

Ocet Winny Prowansalski KAMIS powstaje z wina białego gronowego w procesie fermentacji. Dodatek naturalnych ziół nadaje mu niepowtarzalne walory smakowe. Jest doskonałym dodatkiem do sałatek, surówek, marynat i galaret. Smak i jakość octu decyduje o smaku potraw, do których jest dodawany. Dlatego tak ważne jest wybór octu odpowiedniej jakości.  Ocet Winny Prowansalski KAMIS to produkt w pełni naturalny – nie barwione i bez sztucznych dodatków. Ma 6-procentowe stężenie, które jest przyjazne dla organizmu człowieka, a jednocześnie odpowiednie do nadania właściwego smaku przyrządzanym potrawom, marynatom.

W occie winnym znajduje się wiele witamin, między innymi potas, fosfor i magnez. Octy oczyszczają organizm, poprawiają trawienie i przyspieszają spalanie tłuszczów. Ocet Winny Prowansalski KAMIS jest wzbogacony ziołami – estragonem i tymiankiem. Zioła sprawiają, że smak octu jest ostrzejszy, lekko słony. Gałązki ziół w occie wyglądają bardzo apetycznie i wskazują na jego niepowtarzalny smak.

Estragon

Estragon jest powszechnie znaną rośliną przyprawową. Szczególnie popularny jest on we Francji, Hiszpanii i w Niemczech. Francuzi nazywają estragon królem przypraw. Stosują go do przyprawiania sosów, warzyw, a także ryb i drobiu. Estragon był także bardzo popularny w dawnej kuchni arabskiej.
Często stosuje się estragon jako środek zastępujący sól (nadaje potrawom słonawy smak, a nie podnosi ciśnienia i nie wypłukuje soli mineralnych, tak jak to czyni sól kuchenna). Estragon jest bogaty w witaminy A i C. Wzmaga apetyt i ułatwia trawienie. Zawiera także olejki eteryczne do 0,8%, flawonoidy, fitosterole, garbniki i związek goryczowy. Estragon ma lekko gorzki smak, przypominający anyż lub koper włoski. Jest to bardzo popularny składnik wielu mieszanek ziołowych  (np. zioła prowansalskie). Estragonu używa się także do zaprawiania octów ziołowych i musztardy, do kiszenia ogórków i kapusty.

Tymianek

Silnie aromatyczny zapach i nieco gorzkawy smak Tymianku pochodzi od dużej ilości zawartego w nim olejku eterycznego. Tymianek jest przyprawą o szerokim zastosowaniu. W kuchni wykorzystywany jest jako przyprawa do tłustych mięs, pasztetów, kiełbas i potraw z warzyw strączkowych. Bardzo popularny w kuchni francuskiej. Jest jednym z podstawowych składników klasycznego bouquet garni, a także ziół prowansalskich.

Ocet winny Prowansalski Kamis, 245 ml, cena na półce: 5,5 zł


...