Marka FIGL podpowiada, jak ubrać się na rozmowę o pracę

Autor:


Pierwsze spotkanie z ewentualnym przyszłym przełożonym jest okazją, aby zaprezentować siebie w jak najlepszym świetle. Pierwsze wrażenie, które zrobimy na pracodawcy zaprocentuje podczas przyszłej współpracy. Aby zostać dobrze zapamiętanym nie wystarczy mieć wiedzę z danego tematu, trzeba jeszcze się odpowiednio ubrać.

W zależności od rodzaju pracy, o jaką się ubiegasz, wymagania co do ubioru obowiązującego na spotkaniu bywają różne. Jednak kilku podstawowych zasad zawsze dobrze się trzymać, żeby nie popełnić żadnego faux pas.

Gładko i grzecznie

Zacznijmy od fryzury. Włosy znajdują się blisko twarzy, dlatego od razu przykuwają uwagę rozmówcy. Jeśli staramy się o pracę w biurze, na pewno nie możemy pozwolić sobie na taka dowolność w uczesaniu jak podczas starań o stanowisko barmanki w nocnym klubie. Włosy najlepiej zaczesać gładko w kucyk tuż nad szyją lub zrobić dyskretnego, ale nie ozdobnego, koka. Jeśli mamy krótką fryzurkę, ułóżmy ją w wersję grzeczną – bez sterczących we wszystkie strony kosmyków.

Mniej znaczy więcej

W przypadku wszelkich biznesowych spotkań warto trzymać się zasady „mniej znaczy więcej”.  Ubranie powinno mieć stonowaną kolorystykę, a biżuteria w tym wypadku musi pozostać jedynie małym dodatkiem (warto postawić na jeden akcent – kolczyki albo wisiorek, a nie cały komplet). Uważajmy też na perfumy i makijaż! Pamiętajmy, że to oficjalne spotkanie, a nie wyjście z przyjaciółmi – nie przesadzajmy z ich ilością. - Na spotkanie o pracę należy ubrać się przede wszystkim prosto i schludnie. Wiadomo jednak, że wybierzemy ubranie bardziej eleganckie niż na co dzień. Uważam, że niezależnie od rodzaju firmy, na pierwszą rozmowę zawsze powinniśmy założyć koszulę. W stonowanym kolorze i najlepiej gładką lub z niewielkim zdobieniem, w zależności od pory roku – z krótkim lub długim rękawem. Koszula oznacza poważne podejście do pracy i profesjonalizm – mówi Piotr Pociecha, właściciel marki FIGL.

Co do koszuli?

Panowie nie mają zbyt wielu możliwości – najlepiej w każdych warunkach sprawdza się klasyczny garnitur i krawat. Jednak panie mogą wybierać. Świetne wrażenie zawsze robi dobrze skrojona garsonka – krótka marynarka i spodnie lub spódnica do kompletu charakteryzują prawdziwe businesswoman. - Kobieta może wybierać, czy założy spodnie, czy spódnicę albo sukienkę, najlepiej biorąc pod uwagę własne upodobania oraz swoje atuty. Warto pokazać np. zgrabne nogi. Marka FIGL ma w swojej ofercie świetne, eleganckie spódnice z wysokim stanem, które są absolutnym hitem tego sezonu! Sprzedajemy także klasyczne sukienki, które sprawdzą się na spotkaniach w mniej restrykcyjnych instytucjach – dodaje Piotr Pociecha.

Płaski czy z obcasem?

Mężczyzna do garnituru ubiera jednolite, ciemne eleganckie obuwie typu mokasyny. Kobieta – w zależności od tego, czy wybrała spodnie, czy spódnicę. Dopuszczalne są buty klasyczne, na niskim obcasie lub płaskie, w stonowanych kolorach. Ważne, żeby nie były to sandały. Co ważne – do zakrytych butów i sukienki lub spódnicy zawsze należy założyć rajstopy. Pierwsza rozmowa o pracę to duży stres, jednak jeśli jesteśmy dobrze przygotowani merytorycznie, a przy tym odpowiednio się ubierzemy i zabierzemy z domu szeroki uśmiech, sukces murowany!














-=- -=- -=-

...