Zabawa w miłość opowiada o relacji dziewczynki, później nastolatki i młodej kobiety, z mężczyzną starszym od niej o ponad czterdzieści lat. Dziewczyna zdawała sobie sprawę, że była ofiarą molestowania, wciąż jednak czuła niesamowity, niemal miłosny związek z Peterem.

W przypływach czarnej rozpaczy nie usiłowałam już za wszelką cenę płynąć pod prąd, tylko bezwolnie unosiłam się na powierzchni. Kiedy próbowałam wyjść z depresji, dochodziło do sytuacji odwrotnej: czułam się jak żółw, któremu nagle i zgoła niespodziewanie strzeliło do głowy, aby czmychnąć ze skorupy, jak gdyby była ona ozdobą lub wierzchnim odzieniem, nie zaś integralną częścią jego istoty, przytwierdzoną do kręgosłupa i żeber. Z którą musi się pogodzić, bo będzie źle.
Ta historia to studium izolacji, zniewolenia i miłości wyniszczającej na wskroś, dramatyczny zapis walki ze sobą, z własnymi uczuciami i poczuciem odtrącenia przez świat zewnętrzny, a zarazem rozliczenie z przeszłością i próba odbudowania życia na nowo.
Z całą pewnością jest to też pierwsza na polskim rynku książka, w taki sposób opisująca problem pedofilii.

Mimo drastycznego tematu ta lektura fascynuje i podnosi na duchu. To opowieść dziewczyny, której całe życie upłynęło wśród patologii. Chora psychicznie matka, skory do bicia ojciec, a do tego wieloletnie molestowanie przez pedofila. Ale przerwała ten krąg przemocy i zaczęła normalne życie. Ta książka była dla niej rodzajem terapii – trzymam kciuki za sukces.
Wojciech Orliński

„Gazeta Wyborcza”

Margaux Fragoso robi coś niewyobrażalnego: humanizuje pedofila. Robiąc to, czyni jego zbrodnie jeszcze bardziej przerażającymi. Obraz tej relacji jest szokujący i odkrywczy. Jako opowieść ofiary jest poruszający, jako dzieło literackie – genialny.
Alice Sebold, autorka „Nostalgii anioła”

Fragoso dowodzi swego kunsztu narracyjnego, łącząc dwa przeciwstawne punkty widzenia, swój własny i Currana - oba równie przekonujące i autentyczne. Nie znajdziemy tu żalu nad sobą, nienawiści,  i osądzania, przez co Curran jawi się oczom czytelników jako obiekt dziewczęcej miłości i fascynacji, a zarazem wyrachowany pedofil, który podsyca łączącą ich zależność i próbuje odciąć dziewczynkę od wszystkich, którzy mogą pokrzyżować mu plany...
"The New York Times Review"

Margaux Fragoso (ur. 1979) niedawno obroniła doktorat z twórczego pisania na Uniwersytecie Binghamton. Opowiadania i wiersze jej autorstwa ukazywały się między innymi w „Literary Review” i „Barrow Street”. „W gąszczach mroku” to jej debiut i autobiografia.