W dzisiejszym świecie, to mężczyźni uchodzą za znawców motoryzacji. Mimo, że samochody to raczej domena „płci brzydkiej”, to producenci aut zaczęli dostosowywać swoje działania do wzrastającej tendencji, według której to właśnie kobiety coraz częściej odwiedzają salony samochodowe, w poszukiwaniu auta idealnego dla siebie. I to właśnie ta grupa klientów jest jedną z najbardziej zdecydowanych – płeć piękna potrafi bowiem precyzyjnie wyjaśnić, jakie cechy powinno posiadać ich wymarzone auto.

Na pewno małe i zgrabne

Wszelkie statystyki jasno pokazują, że kobiety wybierają najczęściej auta o niewielkich rozmiarach. Mniejsze auto doskonale sprawdza się bowiem w miejskiej dżungli, na przykład podczas codziennych podróży do pracy. Niewielkie rozmiary aut miejskich ułatwiają poszukiwania miejsca parkingowego w zatłoczonych centrach, a krótki rozstaw osi, determinujący niewielki promień skrętu, znacznie ułatwia przeprowadzanie skomplikowanych manewrów, które są nieodłącznym elementem jazdy po mieście.

Poza wymiarami, płeć żeńska ceni sobie również polot i finezję projektantów samochodów – jak świeże bułeczki sprzedają się małe auta, które dodatkowo potrafią przykuć uwagę niecodziennym kolorem, zastosowaniem kontrastowych elementów nadwozia lub ciekawą linią. Jednym z najpopularniejszych przedstawicieli autosegmentu B, bardzo często wybieranym przez kobiety, jest model japońskiego producenta – Honda Jazz, który dodatkowo posiada relatywnie dużą przestrzeń bagażową, ułatwiającą przewóz wózka dziecięcego, zakupów, a nawet niewielkich mebli.

Koniecznie bezawaryjne

Wysoki poziom sprawności i odporność konstrukcji, determinująca jej bezawaryjność, to kolejne cechy auta idealnego dla kobiety. Doskonale zdają sobie z tego sprawę również i konstruktorzy, którzy tworzą przemyślaną, doskonale współpracującą całość, bez stosowania zbędnych rozwiązań technologicznych. Przydatną cechą auta miejskiego jest również obecność komputera pokładowego, który w porę zasygnalizuje np. moment zużycia żarówki, braku paliwa, płynu hamulcowego lub spadek ciśnienia w kołach.

Oszczędne i przyjazne środowisku

Producenci aut doskonale zdają sobie sprawę, że postawa przyjazna Matce Ziemi nosi znamiona elementu mody. Dlatego więc w czasach, w których wszyscy i wszystko musi być „eko”, samochody wyposaża się w niezwykle oszczędne, przyjazne środowisku jednostki napędowe. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, pozwoliło uzyskać odpowiednią moc silników, jednocześnie zachowując korzystny profil spalania paliwa i niski poziom emisji zanieczyszczeń do atmosfery.