Inny ból, inne przyczyny i leczenie
W wielu przypadkach pojawia się on niespodziewanie, atakując różne obszary naszego organizmu. Najczęstszą oznaką złego samopoczucia jest ból głowy i brzucha. Niezwykle istotne w tym drugim przypadku jest dokładne umiejscowienie źródła bólu. Jego przyczyny bowiem mogą być naprawdę różne i wymagające całkiem innego działania ze strony pacjenta. Jedną z przyczyn może być tzw. refluks żołądkowy, związany ze zgagą i zbyt szybkim przyjmowaniem pokarmów, często ciężkostrawnych. W takich przypadkach ból pojawia się w okolicy dolnej części klatki piersiowe. Jeśli pojawia się coraz częściej należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę, zwłaszcza ograniczając spożywanie tłuszczów. Wiele osób funkcjonuje w permanentnym stresie, który również może powodować ból, pojawiający się w obszarze śródbrzusza. Często objawami bólu brzucha są wzdęcia, gazy i problemy z oddawaniem stolca. Tego rodzaju bóle pojawią się jednak w różnych odstępach czasu, ze zmianą intensywności i zmiana trybu życia lub diety.
Słaba – mocna płeć, czyli walka z bólem menstruacyjnym
Specyficznym rodzajem bólu jest jednak ten, dotyczący tylko kobiet, pojawiający się systematycznie co miesiąc. Mowa tu rzecz jasna o bólu menstruacyjnym. Kobiety, które właściwie każdego miesiąca odczuwają ból brzucha i związane z tym uporczywe skurcze, często sięgają po coś, co złagodzi cierpienie. Istotne jest, aby środek przeciwbólowy zadziałał szybko, aby można było w pełni funkcjonować i wykonywać swoje obowiązki. Tak, aby zmęczenie, wzdęcia oraz ból promieniujący od kręgosłupa po podbrzusze nie przeszkadzały pędzić dalej. Ważne jest jednak, aby długotrwale utrzymujący się silny ból, skonsultować z lekarzem. Przyjmowanie środków przeciwbólowych na własną rękę może prowadzić do nieodwracalnych skutków i na dłuższą metę ich skuteczność diametralnie spadnie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Należy pamiętać, że przyczyną tego rodzaju specyficznego bólu są skurcze mięśni macicy. Wszelkiego rodzaju niedobry związane z kwasami tłuszczowymi, witaminą B7 czy magnezem mogą powodować nasilenie intensywności i częstotliwości występowania bólu. Wpływ na to mają także zmiany hormonalne. Wszelkie niepokojące objawy towarzyszące bólowi, należy przedstawić lekarzowi i przy współpracy z nim podjąć skuteczne leczenie.
Świadomy wybór, to mądry wybór
Na rynku istnieje wiele środków, które działają w ten sposób. Koncerny farmaceutyczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i tworzą specyfiki coraz silniejszym działaniu, a jednocześnie bezpieczne dla zdrowia, takie jak np.http://www.buscopan.pl/home.html. Lek ten może pomóc w konkretnym przypadku, zadziałać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Specyfika jego działania polega na rozkurczaniu mięśni gładkich w obrębie układu moczowo- płciowego. Oczywiście należy bezwzględnie pamiętać, aby przyjmować lek zgodnie z informacją na opakowaniu. Jego nadużycie może spowodować nasilenie bólu, a także dodatkowe, nieprzyjemne objawy takie jak, złe samopoczucie, nudności, zawroty głowy. Należy pamiętać, że środek przeciwbólowy to lek i jego dawkowanie należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, u którego go nabywamy. Wszystko to spowoduje, że w sposób bezpieczny i skuteczny pozbędziemy się bólu na dłuższy czas i w pełni będziemy mogli pozwolić sobie na sprawne i intensywne funkcjonowanie w domu, pracy i miejscu rozrywki, czerpiąc z życia garściami.