Podsłuch na telefon większości z nas kojarzy się z działaniami tajnych służb, niebezpiecznymi sytuacjami i zagrożeniem życia. Prawda natomiast jest taka, że podsłuch w telefonie to codzienna praktyka, z której korzystają służby bezpieczeństwa, aby eliminować ewentualne zagrożenia. Tyle tylko, że czas zakładania podsłuchów już dawno minął. Odpowiednie służby przy takich zadaniach korzystają z pomocy operatorów sieci komórkowych. Zwykły człowiek nie może skorzystać z takiego wparcia, w celu kontroli rodzicielskiej, weryfikacji przypuszczeń o zdradę lub sprawdzenia pracownika, może on skorzystać z tzw. podsłuchu na telefon.

 

  1. Podsłuch czy nie podsłuch?

  2. Kogo można kontrolować?

  3. Program szpiegowski - czy warto?

Podsłuch czy nie podsłuch?

Dzisiejsze podsłuchy w telefonie nie mają niczego wspólnego z mikro-urządzeniami montowanymi w obudowie telefonu. Takie wyobrażenie, głównie dzięki filmom akcji ma większość z nas. Rzeczywistość jest jednak znacznie prostsza. Podsłuch w telefonie to nic innego jak specjalna aplikacja szpiegowska, która przekazuje wszystkie dane z jednego telefonu na adres osoby instalującej to oprogramowanie. Wymaga to oczywiście trochę zaangażowania, aby założyć podsłuch nie trzeba jednak być MacGyverem albo agentem z Mission Impossible. Wystarczy mieć w ręce telefon osoby, którą chce się sprawdzić i dokładną (aczkolwiek prostą do wykonania) instrukcję obsługi od producenta oprogramowania.

Kogo można kontrolować?

Podsłuch w telefonie można założyć właściwie każdemu. Problem polega jedynie na tym, że aplikacja szpiegowska musi zostać zainstalowana bezpośrednio na telefonie sprawdzanej osoby. Nie należy ufać producentom, którzy twierdzą, że da się to zrobić zdalnie. Konieczny jest bezpośredni kontakt z telefonem i postępowanie według instrukcji producenta. Co ważne, część sprzedawców na swoich stronach udostępnia informacje o sposobie postępowania, tyle tylko, że osoby podejrzewające, że mają taką aplikację na telefonie, będą wiedziały czego szukać. Profesjonaliści zasadę działania aplikacji udostępniają po zakupie, bezpośrednio kierując informację wyłącznie do osoby kupującej.

Program szpiegowski - czy warto?

Aplikacja szpiegowska sprawdza się nie tylko w przypadku podejrzeń o zdradę lub konieczności weryfikacji mało zaufanego pracownika. Jest ona również świetnym narzędziem kontroli rodzicielskiej. Trzeba bowiem pamiętać, że smartfon to nie tylko telefon, ale przenośny komputer, na którym można wykonać wiele operacji, przejrzeć strony o różnej wartości, a w końcu - dać się oszukać. Pod tym względem podłuch na telefon jest ogromnie wartościowym narzędziem, które może pomóc uchronić dziecko od takich błędów.