Dwie warstwy koszulek polo
W przypadku koszulek polo męskich wysokiej jakości zauważymy, że bardzo często składają się one z dwóch warstw. Warstwa wewnętrzna jest cienka i delikatna, zbudowana jest z gęstego splotu materiału, a warstwa zewnętrzna jest jej przeciwieństwem – jest gruba i szorstka. Zazwyczaj warstwy te różnią się po prostu splotem, ale zdarza się, że są wykonane z zupełnie innego materiału. Związane jest to z faktem, że od swojego powstania koszulki polo męskie kojarzone były z aktywnością fizyczną. Cały czas stanowią one podstawę umundurowania graczy w krykieta czy polo, sportu, od którego wzięła się zresztą nazwa tego rodzaju koszulek. Tak przygotowany materiał skutecznie odprowadza wilgoć od ciała, chociaż przeznaczeniem koszulek polo męskich nie jest jakaś specjalna ochrona ciała. Ich podstawową siłą jest estetyka.
W połączeniu z marynarką
Na Wyspach Brytyjskich bardzo popularnym rozwiązaniem modowym jest łączenie koszulek polo męskich z marynarkami sportowymi, co razem daje efekt nowoczesnego i dynamicznego mężczyzny. Tego typu połączenia akceptowane są nawet w czasie formalnych, chociaż jedynie pół-eleganckich wydarzeń. Z koszulką polo nigdy nie łączy się krawatów, przez co łatwo jest rozpoznać, czy będzie ona dopuszczalna: jeśli jakieś wydarzenie wymaga założenia krawatu, nie jest to dobry moment na wkładanie koszulki typu polo.
Bogate wzornictwo koszulek polo
Zdecydowanie najczęściej spotkamy się z monochromatycznymi koszulkami polo, czyli koszulkami w jednym kolorze. Jest to poniekąd efekt tradycji, ponieważ kiedyś takie koszulki po prostu farbowano i nikt nie przykładał uwagi do żadnych detali. Jeśli koszulkę w jednym kolorze będziemy łączyli z marynarką, trzeba się postarać, by to marynarka była odważniejsza. W dzisiejszych czasach jednak możemy bawić się wzorami i przypadku koszulek polo nawet powinniśmy. Co konkretnie wybierzemy? To zależy od naszego charakteru.