Automasaż ciała - dlaczego warto go stosować?
Automasaż możesz wykonać przy pomocy samych dłoni lub akcesoriów - w sklepach znajdziesz przeróżne masażery, które rozluźniają mięśnie, poprawiają ukrwienie, gładkość i jędrność skóry oraz pomagają pozbyć się cellulitu. Taki zabieg warto przeprowadzić dla urody, ale również wtedy, kiedy masz za sobą stresujące sytuacje, skutkujące napięciem mięśni. Masaż podziała na Ciebie kojąco także wtedy, gdy na co dzień ćwiczysz i dużo się ruszasz - Twoje zapracowane mięśnie na pewno będą wdzięczne za taką nagrodę. Z pewnością zauważyłaś, że już samo masowanie skóry podczas kąpieli lub aplikacji nawilżającego balsamu sprawia, że czujesz się lepiej. Jeśli zaś przedłużysz zabieg, zastosujesz mocniejszy ucisk skóry i sięgniesz po dobry kosmetyk do masażu, odczujesz jeszcze większą poprawę samopoczucia. Masaż pomaga nawet w złagodzeniu lekkiego bólu, który może dotyczyć głowy, karku, ramion, podbrzusza, pośladków czy nóg.
Jak wybrać dobry preparat do masażu?
Aby wykonać relaksujący automasaż, potrzebny jest preparat zapewniający odpowiedni poślizg - dzięki temu dłonie będą mogły swobodnie poruszać się po powierzchni skóry. Bardzo popularne są olejki do ciała, które można przed użyciem podgrzać. Zawsze pamiętaj o zabezpieczeniu podłogi lub brzegów wanny przed zabrudzeniem olejkami, aby uniknąć poślizgnięcia.
Jeśli jednak nie przepadasz za olejkową konsystencją i chciałabyś wypróbować innego rodzaju preparat, warto sięgnąć po Profesjonalny krem do masażu z arniką marki Lirene. Według zapewnień producenta oparty jest na specjalistycznej formule nawilżającej ze składnikami poślizgowymi, która ułatwia i uprzyjemnia masaż. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej. Zawarty w składzie wyciąg z kwiatu arniki górskiej przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry. Preparat sprawdzi się do automasażu kosmetycznego, a także leczniczego lub sportowego, przeprowadzonego przez profesjonalistę.
Jak samodzielnie przeprowadzić masaż ciała?
Przede wszystkim pamiętaj o bezpieczeństwie i komforcie. Przed masażem weź kąpiel w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Nigdy nie przeprowadzaj tego typu zabiegów po posiłku - nawet, gdy porcja była niewielka, odczekaj co najmniej godzinę. Jeśli borykasz się z chorobą, np. układu krążenia lub pokarmowego i nie wiesz, czy możesz bezpiecznie robić masaże, skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem. Twoje ruchy powinny być spokojne i delikatne - przerwij, jeśli poczujesz jakikolwiek dyskomfort.
Masaż poszczególnych części ciała zawsze przeprowadzaj w kierunku serca: najpierw masuj nogi - od stóp, poprzez łydki, kolana, uda, aż do pośladków, następnie ręce, od nadgarstków ku ramionom. Kończyny masuj ruchami podłużnymi, jednak okolice łokci i kolan - okrężnymi. Masaż brzucha wykonaj również okrężnymi ruchami, zgodnymi z kierunkiem wskazówek zegara. Po zakończeniu masażu otul się ciepłym szlafrokiem, schowaj pod kocem i staraj się przez jakiś czas pobyć w cieple. Możesz w tym czasie posłuchać relaksującej muzyki, poczytać książkę, napić się aromatycznej herbaty.
Jeśli spodoba zabieg przypadnie Ci do gustu, możesz przeprowadzać rytuał częściej, na przykład raz lub dwa razy w tygodniu. A może skusisz się na sesję u profesjonalisty? Z pewnością pomoże Ci się odstresować, odświeżyć i nabrać energii na kolejne wyzwania.