Dwuletnie dziecko coraz aktywniej uczestniczy w życiu rodziny, także podczas wspólnych posiłków. Dieta dwulatka jest coraz bardziej urozmaicona, jednak nawet najbardziej troskliwi rodzice dwulatków często zapominają, że ich dziecko nie powinno jeszcze jeść tego, co reszta rodziny.

Niedojrzały brzuszek

Układ pokarmowy dwulatka nie jest jeszcze bowiem w pełni rozwinięty, a zapotrzebowanie małego organizmu na energię, witaminy i składniki mineralne znacznie różni się od potrzeb jego starszego rodzeństwa i dorosłych. Mleko, choć nie jest już podstawowym posiłkiem dziecka w tym wieku, stanowi wciąż bardzo istotny element jego diety. Odpowiednio dobrane mleko dostarcza intensywnie rozwijającemu się dwulatkowi składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu.

Mleko krowie po 3. roku życia!

Pediatrzy i dietetycy podkreślają, że do ukończenia 3. roku życia dziecko, które nie jest karmione piersią, powinno dostawać wyłącznie mleko modyfikowane, ponieważ skład naturalnego mleka krowiego jest nieodpowiedni dla dziecka, które nie ukończyło 36. miesiąca życia. Mleko krowie zawiera za dużo obciążającego nerki dziecka białka i sodu, a zbyt mało żelaza niezbędnego w procesie tworzenia komórek krwi. Ma też za dużo niekorzystnych dla dziecięcego organizmu nasyconych kwasów tłuszczowych, a zbyt mało „dobrych” nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także niezbędnych do prawidłowego rozwoju witamin: A, D, E i C.

Mleka z czwórką

Z myślą o potrzebach dwulatków opracowane zostały receptury mlek modyfikowanych Bebiko Junior 4 i Bebiko Junior 4R. Dostarczają niezbędnych składników odżywczych, witamin A, B, C, D i E i energii, potrzebnych dwulatkom do zdrowego rozwoju. Zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego, wapń potrzebny do rozwoju mocnych kości i aż 16 razy więcej żelaza niż zwykłe mleko krowie, niezbędnego dla prawidłowego wytwarzania czerwonych krwinek oraz ważnego dla rozwoju mózgu. Ponadto, dzięki zawartości opatentowanej kompozycji prebiotyków NUTRICIA zapewniają dobre trawienie i wspomagają naturalne siły obronne organizmu.