W jaki sposób powstaje podłoga starzona?
Technika postarzania desek ESCO opiera się na opatentowanej obróbce drewna dębowego, w krótkim czasie odtwarzającej proces, który w warunkach naturalnych trwa ok. 400 lat. Opary amoniaku skracają obróbkę postarzania do 12-24 godzin, a w wyniku kontaktu z kwasem garbnikowym (taniną) nadają strukturze drewna szlachetny charakter.
Po postarzaniu deska ESCO pokrywana jest olejobejcą OSMO, co zwiększa atrakcyjność wyglądu deski i uodparnia ja na uszkodzenia mechaniczne. Wyjątkowa technologia będąca podstawą procesu obróbki gwarantuje lepsze parametry eksploatacyjne oraz ułatwia pielęgnację i konserwację.
Proces postarzania wydobywa z drewna całą gamę kolorów i faktur. Postarzana podłoga bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz, ponieważ pogłębia efekty stylizacyjne nowoczesnych mebli, świetnie sprawdza się również w takich wnętrzach, w których drewno narażone jest na ciągłe działanie czynników niszczących. Nowe wgniecenia bądź zarysowania nie powodują degradacji podłogi, jak ma to miejsce w przypadku nowych parkietów drewnianych, ale są jej dodatkową zaletą i nadają deskom ESCO indywidualny rys. Kolekcja podłóg postarzanych Pelgrim marki ESCO występuje w 8 odcieniach kolorystycznych. W przypadku podłogi Pelgrim Koniak naturalny wygląd drewna dębowego połączono z ciemną, nasyconą barwą.
Poza niezwykłym wyglądem podłogi postarzane Pelgrim zachwycają jeszcze jednym: odznaczają się nieporównywalną dla innych podłóg drewnianych trwałością, a ich konserwacja nie wymagają uciążliwych zabiegów.